biżuteria dla młodej kobiety

Jaka biżuteria dla młodej kobiety?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Biżuteria to ozdoba każdej kobiety. Odpowiednio dobrana do stroju, nadaje elegancji i szyku. Kolczyki, bransoletki, naszyjniki, wisiorki – każda z tych rzeczy będzie pasować na inną okazję. Obecnie mamy duży wybór biżuterii, dlatego osoby studiujące także mogą sobie na nią pozwolić.


Biżuteria na co dzień

Biżuteria dla studentki oraz dla kobiet pracujących nie powinna się rzucać w oczy – powinna być dyskretna. Na co dzień lepiej wybrać srebro niż złoto. Ewentualnie można sobie pozwolić na biżuterię z białego złota. Zbyt duża ilość błyskotek założona w jednej stylizacji może przytłaczać i wyglądać po prostu groteskowo. Piękne kolczyki i duża bransoletka mogą ładnie się prezentować osobno, jednak razem już niekoniecznie. Dlatego im mniej tym lepiej – szczególnie w miejscach publicznych.

Jeżeli zachowany umiar, biżuteria doda nam elegancji i szyku. Nie musi być ona także droga, by pięknie wyglądała. Jedną z podstawowych ozdób naszego ciała na co dzień mogą być małe srebrne kolczyki. Będą pasować do każdej stylizacji i do każdej fryzury. Tutaj klasyka jest najbardziej polecana. Jeżeli chcemy założyć je do pracy lub na egzamin, to w skromnym wydaniu będą najlepsze. Nie powinny zwracać mocno uwagi innych osób i odwracać uwagi od naszej twarzy.

Biżuteria na co dzień powinna być przede wszystkim:

  • mała i drobna,
  • srebrna lub z białego złota,
  • delikatna, która nie będzie odciągać od nas uwagi.

Do dziennych stylizacji sprawdzi się także mały, delikatny wisiorek. Podkreśli on szyję i optycznie ją wysmukli. W biurze dobrze będzie wyglądał także zegarek. Jeśli chcemy wyglądać profesjonalnie w pracy i na uczelni, to powinnyśmy zapomnieć o długich, kolorowych kolczykach i szerokich bransoletkach. Oczywiście minimalistyczna biżuteria to nie tylko srebro – mogą to być też delikatne rzemyki, bransoletka ze skóry lub drewna. Jednak srebro jest najbardziej uniwersalne.


Czytaj dalej – Pierścionki z brylantem, koniecznie z certyfikatem.


Biżuteria na wieczór

Wychodząc do znajomych, na kolację mamy wtedy dużo większe pole do popisu. Już nie obowiązuje nasz sztywny dress code. Możemy sobie wtedy pozwolić na biżuterię złotą, plastikową, rzucającą się w oczy. W wolny dzień kolorowa biżuteria podkreśli nasz indywidualny charakter. Możemy postawić na duże wiszące kolczyki lub kształcie kół a do tego założyć kolorowy naszyjnik. Możemy sobie także pozwolić na biżuterię z ćwiekami, piórkami, frędzlami. Szczególnie młode kobiety w takiej biżuterii dobrze będą wyglądać. Jednak także warto pamiętać o tym, by zachować umiar i nie wyglądać jak choinka. Biżuteria także powinna pasować do całości stroju, współgrać z nim. Zakładając ozdoby warto jednak pamiętać o tym, by nie przeszkadzały one w wykonywaniu codziennych obowiązków. Stukające bransoletki, dzwoniące kolczyki czy zbyt długie, plączące się naszyjniki, mogą powodować irytację innych osób.

Biżuteria ożywia każdą stylizację. Warto jednak rozgraniczyć biżuterię na co dzień i na wieczór. Dla studentek dobrym wyborem będzie minimalistyczna biżuteria, która nie rzuca się w oczy. Również najlepiej sprawdzi się w kolorze srebrnym.


Artykuł powstał przy współpracy z Karkosik.pl

Dodaj komentarz