Panorama Morskiego Oka

Spontaniczny studencki wyjazd na weekend? Sprawdź, jakie ubezpieczenie wybrać!

Artykuł zaktualizowany 24 listopada 2021


Lada moment ruszasz w podróż? To wspaniałe wieści, nie zapomnij jednak o polisie podróżnej – nawet jeśli do wyjazdu zostało tylko kilka chwil!


Magia studenckich czasów

Nie od dziś wiadomo, że lata spędzone na studiach zostają w pamięci już na zawsze. To wspaniały i bezsprzecznie wyjątkowy czas. Jeśli etap studencki zakończyłeś co najmniej kilka lat temu, z pewnością doceniasz teraz tamtą beztroskę i właściwie brak zmartwień. Jeżeli natomiast jesteś studentem lub studentką bądź zaraz zyskasz ten status, musisz wiedzieć, że to wspaniała przygoda, z której warto czerpać pełnymi garściami. Na studiach nie tylko pracujesz na swoją przyszłość, to również doskonała sposobność do poznawania świata. I choć zwykło się mawiać, że studenci kasy nie mają, to w XXI wieku świat stał się jakby mniejszy i znacznie bardziej dostępny. Dlatego też do różnego rodzaju wyjazdów nie jest potrzebny duży budżet.

Bo czemu nie ruszyć w świat autostopem? Nawet krótka wyprawa weekendowa lub okołoweekendowa może zacząć się od uniesienia kciuka w górę na jednej z wylotówek. Zresztą wiele biletów też jest o wiele tańszych niż dawniej. Przy odrobinie szczęścia można trafić na bilety lotnicze do niektórych krajów już za kilkadziesiąt złotych w jedną stronę. No i ta wspomniana beztroska. Poza zajęciami i kilkoma obowiązkami domowymi lub zawodowymi raczej nic nie zajmuje głowy studentom. Pozostaje więc tylko wziąć do ręki plecak, torbę lub walizkę, zapakować najpotrzebniejsze rzeczy i w drogę! Ale… Czy na pewno?

Ubezpieczenie turystyczne i kalkulator ubezpieczeń

Studenci często uważają, że świat stoi przed nimi otworem, a ich samych w zasadzie nic nie ogranicza. Do tego dochodzi często poczucie, że coś złego może przytrafić się każdemu, ale przecież nie mi. Niestety rzeczywistość bywa brutalna nawet dla studentów. Nieważne, czy wyjazd jest starannie zaplanowany, czy też całkowicie spontaniczny, nieważne z kim wyjeżdżasz czy jaki kierunek obierasz – zawsze przed podróżą należy wykupić ubezpieczenie podróżne. W dzisiejszych czasach można to zrobić bez wychodzenia z domu. Zaledwie kilka kliknięć w ekran smartfona lub klawiaturę dzieli Cię od znalezienia polisy podróżnej, dzięki której będziesz mógł lub mogła liczyć na stosowną pomoc w przypadku niekorzystnych wydarzeń na wyjeździe. Warto też dodać, że koszt zakupu ubezpieczenia podróżnego nie jest wcale wysoki i z pewnością mieści się w ramach budżetu studenckiego.

Jak zatem wybrać ubezpieczenie na podróż? Bardzo pomocne okażą się niektóre narzędzia dostępne w sieci, szczególnie jeśli wybierasz się na spontaniczny wyjazd i nie masz zbyt dużo czasu na przeglądanie wszystkich ofert. Niezwykle praktyczny jest np. kalkulator ubezpieczeń. Wystarczy wpisać kilka podstawowych informacji dotyczących celu podróży, jej czasu oraz uczestników, aby w ten sposób otrzymać parę propozycji polisy. Kalkulator ubezpieczeń to świetny sposób na porównanie kilku wariantów, dzięki czemu szybko wybierzesz ten, który najbardziej Ci odpowiada. W niektórych biurach mogą to być nawet polisy dedykowane właśnie studentom!

Bardzo ważne jest również to, aby Twoja polisa miała możliwie najszerszy zakres oraz możliwie najwyższe kwoty gwarantowane. Zakres polisy odnosi się do tego, w jakich okolicznościach możesz liczyć na pomoc ze strony biura ubezpieczeniowego. Natomiast sumy gwarantowane odzwierciedlają sumy pieniężne, jakie może wydać biuro ubezpieczeniowe na określone świadczenia. Są one jeszcze ważniejsze przy podróżach zagranicznych, gdzie koszt opieki medycznej może być wielokrotnie wyższy niż w Polsce. Zatem nie czekaj dłużej, jak najszybciej kup ubezpieczenie i ruszaj w kolejną fascynującą podróż!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *