kobieta-kąpie-się-w-wannie

Jak wybrać sól do kąpieli?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Kąpiele z solą to żadna nowość, przez pewien czas zapomniane dziś wracają do łask. Większość czasu kojarzone były z sanatoriami, domami uzdrowiskowymi i SPA. Dzisiaj kąpiel w soli może zrobić sobie każdy w zaciszu domowej łazienki.


Jedną z pierwszych soli, którą zaczęto stosować w pierwszych naturalnych uzdrowiska w Wielkiej Brytanii jest sól Epsom. Jej początki sięgają XVII wieku, a historia głosi, że sól angielska została wynaleziona przez Henry’ego Wickera, rolnika, który zaobserwował, że jego bydło nie chce pić wody. Postanowił spróbować napoju i właśnie wtedy odkrył jego gorzki smak, który był wynikiem wysokiej zawartości minerałów.

Wkrótce Epsom stał się popularnym miejscem uzdrowiskowym, do którego przybywali ludzie z całego kraju, aby pić lecznicze wody ze studni.

Obecnie odkryte minerały – magnez i siarkę – pozyskuje się z licznych naturalnych źródeł pod postacią złożonego związku, jakim jest siarczan magnezu (sól Epsom), mający szerokie zastosowanie w medycynie i kosmetologii.

Marka Westlab jest marką nr 1 soli do kąpieli w Wielkiej Brytanii. Produkowane przez firmę sole są produktami w 100% naturalnymi i wegańskimi. Misją marki jest zapewnienie wszystkim wysokiej jakości soli bogatych w magnez. W ofercie znajdziemy sól EPSOM, sól himalajską, sól z Morza Martwego i płatki magnezowe.


Sól do kąpieli remedium na wiele dolegliwości

Dobrej jakości sól do kąpieli ma szereg właściwości zdrowotnych i pielęgnacyjnych:

  • łagodzi podrażnienia,
  • wspomaga procesy regeneracji naskórka,
  • zmiękcza i odżywa,
  • odpręża,
  • działa detoksykująco.

 Najpopularniejsze na rynku są:

  • Sól z Morza Martwego pomaga rozluźnić zmęczone i obolałe mięśnie, uzupełnia niezbędne minerały ze względu na wysoką zawartość magnezu, wapnia i potasu. Idealna dla osób z problemami skórnymi takimi jak egzema, łuszczyca czy trądzik. Łagodzi podrażnienia, zmiękcza i odżywia suchą, swędzącą skórę, wspomaga proces jej regeneracji.
  • Sól himalajska o detoksykacyjnych właściwościach, czyli zdolności do usuwania z organizmu zbędnych oraz toksycznych substancji. Sól himalajska zawiera ponad 80 minerałów i to włąśnie wysokiej ich zawartości zawdzięcza swoje różowe zabarwienie. Dzięki kąpieli w soli himalajskiej skóra staje się gładka, promienna i zdrowa.
  • Sól Epsom to idealny produkt dla entuzjastów sportu i fitnessu, a także dla każdego, kto zmaga się z bólami mięśniowymi. Wypróbowany i przetestowany związek mineralny, jakim jest siarczan magnezu, pomaga zrelaksować mięśnie i usunąć z nich produkty przemiany materii.

Ze względu na jej właściwości przeciwzapalne doskonale sprawdzi się jako antidotum przy bólach reumatoidalnych oraz zapaleniu stawów.

sól do kąpieli westlab


Jak przygotować kąpiel z solą?

Osoby dorosłe powinny rozpuścić sól w wannie wypełnionej ciepłą wodą o temperaturze ok. 37°C. Relaksującą 20-minutową kąpiel najlepiej stosować 1-2 razy w tygodniu. Jeżeli chcemy poprawić ogólny stan i zdrowie skóry kąpiel należy przygotować z ½-1 szklanki soli. Odprężenie zmęczonym i obolałym mięśniom przyniesie kąpiel przygotowana z 2-4 szklanek produktu.

Po kąpieli nie należy spłukiwać ciała, dobrze jest również dać skórze wyschnąć samoistnie i odpocząć w pozycji leżącej lub półleżącej przez około 30 minut.

Czyste sole

Sole do kąpieli Westlab są nierafinowane i oczyszczone bez użycia środków chemicznych, co zapewnia uzyskanie wysokiej jakości naturalnego produktu. W przeciwieństwie do wielu innych soli do kąpieli, sole Westlab nie zawierają żadnych dodatków.


 

Dodaj komentarz