pozyczka

Pożyczki online z banku czy od firmy pożyczkowej?

Artykuł zaktualizowany 25 kwietnia 2022


Pożyczki online to coraz popularniejsze produkty finansowe, z których korzysta obecnie większość osób poszukujących dodatkowego wsparcia finansowego. Znaleźć je można zarówno w ofercie banków, jak i firm pożyczkowych. Oba te produkty bardzo różnią się między sobą. Przed wyborem konkretnej oferty, warto więc poznać specyfikę każdego z nich, aby podjąć najbardziej opłacalną dla siebie decyzję. Pożyczki online mogą być bowiem oprocentowane i kosztować nas dodatkowe pieniądze, jak i całkowicie darmowe, po spełnieniu pewnych warunków.


Pożyczki online udzielane przez banki – co warto o nich wiedzieć?

Ogromne zainteresowanie klientów możliwością uzyskania dodatkowych pieniędzy bez wychodzenia z domu skłoniło banki do udzielania pożyczek online. Są one dostępne zarówno dla stałych klientów banku, czyli osób, które posiadają konto w danej instytucji, jak i dla osób z zewnątrz. Wniosek o pożyczkę online można złożyć z poziomu serwisu transakcyjnego lub strony internetowej banku. Stali klienci mają zwykle przygotowaną z góry ofertę, z której mogą skorzystać od ręki. Dla udzielenia pożyczki bank może wymagać dopełnienia dodatkowych formalności, w tym np. przedstawienia zaświadczenia o dochodach, udokumentowania stabilności dochodu czy dodatkowego poręczenia pożyczki online.

Banki obecnie bardzo ostrożnie podchodzą do udzielania pożyczek. Jest to podyktowane zarówno rekomendacjami Komisji Nadzoru Finansowego, która precyzyjnie określa reguły udzielania kredytów gotówkowych, jak i troską o własne interesy oraz płynność finansową. W związku z tym każda osoba ubiegająca się o pożyczkę musi liczyć się z tym, że instytucja finansowa dokładnie zweryfikuje jej wiarygodność, chociażby poprzez sprawdzenie informacji o kredytobiorcy w BIK.

pusty portfel

Pożyczki online w firmach pożyczkowych – alternatywa, która się opłaca?

Alternatywnym źródłem finansowania dla bankowych kredytów gotówkowych są pożyczki online udzielane przez firmy pożyczkowe. Są to nowoczesne produkty finansowe skrojone na miarę potrzeb współczesnego klienta. Chwilówki charakteryzuje minimum formalności, brak szczegółowej weryfikacji sytuacji materialnej i zawodowej klienta oraz szybka decyzja – wnioski są rozpatrywane w ciągu kilku-kilkunastu minut, a pieniądze natychmiast przelewane na konto klienta. Firmy pożyczkowe udzielają pożyczek na dowolny cel, a do uzyskania decyzji niezbędny jest zaledwie jeden dokument – ważny dowód osobisty. Proces udzielania pożyczek jest realizowany 24/7, w tym także w weekendy i dni wolne od pracy.

Ogromnym atutem pożyczek online udzielanych przez firmy pożyczkowe są organizowane regularnie promocje. Warto zwrócić uwagę szczególnie na jedną z nich – pierwsza pożyczka online za 0 zł. W jej ramach nowi klienci mogą otrzymać pożyczkę do 3000 zł całkowicie za darmo, co czyni z nich jedyne w swoich rodzaju, bezkonkurencyjne produkty finansowe. W rezultacie klient musi bowiem zwrócić dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczył – bez odsetek, prowizji i pozostałych kosztów. Może więc korzystać z pożyczonych pieniędzy całkowicie za darmo. Co więcej, firmy pożyczkowe nie współpracują z BIK, co pozwala korzystać z ich oferty także osobom, które w przeszłości miały opóźnienia w spłacie swoich zobowiązań finansowych.

Dodaj komentarz