mechanik samochodowy

Po czym można poznać dobry warsztat samochodowy?

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego doskonale wie jak trudno znaleźć dobrego mechanika. Warsztatów mechanicznych w praktycznie każdej okolicy jest nawet kilkanaście, ale skąd wiemy, że powierzając nasze auto w danym warsztacie samochodowym, możemy liczyć na pełen profesjonalizm i rzetelną jego naprawę ? Zatem jak znaleźć dobry warsztat samochodowy.


Dawniej gdy nie było jeszcze internetu oraz rozwiniętych środków przekazu medialnego na obecną skalę, funkcjonowała tzw. poczta pantoflowa. Od sąsiada, znajomego lub krewnego dowiadywaliśmy się, gdzie jest dobry warsztat samochodowy lub dobry mechanik i tam na ogół się udawaliśmy. Wtedy nie mieliśmy tak naprawdę zbytniej skali porównawczej, bazując na tym co nam ktoś polecił. Teraz mamy możliwość poczytania sobie opinii w internecie i bez problemu wyszukamy sobie  dobry warsztat samochodowy. Niemniej jednak nie powinniśmy tylko sugerować się komentarzami innych, ale też zaufać swoim spostrzeżeniom, opartym na pewnej wiedzy.

Czym charakteryzuje się dobry mechanik samochodowy?

Dobry mechanik samochodowy jest jak lekarz pierwszego kontaktu. Przed przystąpieniem do diagnozy auta, najpierw dokładnie wypyta się o historie wozu, dotychczasowe naprawy i usterki oraz serwis, a także styl jazdy kierowcy. Dopiero po wywiadzie przystąpi do oględzin samochodu i szukania przyczyny usterki.

Dobry fachowiec zaoferuje cenę naprawy adekwatną do usługi. Uwzględni w niej zakup części i robociznę. Dokładnie wyszczególni Kosztowo wszystkie elementy naprawy. Zatem zanim oddamy samochód do naprawy, powinniśmy otrzymać dokładną informację o kosztach przedsięwzięcia. W razie zmiany, wynikłej z nieprzewidzianej diagnozą usterki lub wady, zostaniemy poinformowani o tym telefonicznie.

To na co powinniśmy zwrócić uwagę to same koszty naprawy. Oczywiście wygórowana cena powinna nas bardzo zastanowić. Wtedy warto dopytać, czemu tak drogo. Ale też dobry fachowiec nie naprawi nam auta tanio, ponieważ to może mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo. Dlatego należy zwrócić uwagę, że zbyt niska cena może wynikać z tego, że ktoś chce nam wcisnąć tanie zamienniki zepsutych części w aucie. Z tego też względu wyszczególnienie kosztu samych części oraz osobno robocizny ma szczególne znaczenie.

Mechanik jak negocjator powinien umieć słuchać klienta i znaleźć dla niego najlepsze rozwiązanie. Samo traktowanie samochodu też ma znaczenie. Jeżeli próbuje wsiąść do naszego auta w brudnym kombinezonie, bez uprzedniego zabezpieczenia siedzenia, to świadczy o tym, że nie jest profesjonalistą.

Po czym poznać profesjonalny warsztat samochodowy?

Profesjonalny warsztat samochodowy świadczy wiele usług, a przy tym powinien mieć odpowiednie oprzyrządowanie i narzędzia do naprawy nowoczesnych samochodów. Zatem dobry warsztat samochodowy dysponuje profesjonalnymi narzędziami oraz sprzętem diagnostycznym, firm specjalizujących się w produkcji takiego oprzyrządowania od wielu lat na rynku. Fakt ten ma szczególne znaczenie, gdy wykonuje szereg bardzo fachowych usług np. remont silników, czy pomp wtryskowych.

Dlatego, zanim oddamy nasze auto do mechanika, zwróćmy uwagę, jakim wyposażeniem dany warsztat dysponuje. Profesjonaliści, tacy jak https://garage66.pl/ posiadają nowoczesny sprzęt oraz elektroniczne oprzyrządowanie do diagnostyki i naprawy samochodów.

Dodaj komentarz