plaza

Plażowanie z dzieckiem – co warto zabrać ze sobą?

Artykuł zaktualizowany 30 lipca 2020


Wysokie temperatury latem to idealna okazja, aby wybrać się nad wodę. Nieważne czy nad morze, jezioro czy na basen, należy pamiętać, że plażowanie z dzieckiem wymaga przestrzegania wielu zasad oraz zabrania ze sobą kilku rzeczy m.in. parasola przeciwsłonecznego na plażę czy kremu z filtrem. Co jeszcze warto zabrać ze sobą?


Nie ma wątpliwości, że plażowanie to ogromna przyjemność nie tylko dla dorosłych, ale również i dla dzieci. Pluskanie się w wodzie, budowanie zamków z piasku to ogromna frajda. Aby podróż nad wodę nie miała przykrych konsekwencji, należy wziąć ze sobą kilka rzeczy, które są obowiązkową pozycją:

1. Krem z filtrem

Krem z filtrem to kosmetyk, którego nie może zabraknąć w torbie na wyjazd nad wodę. Skóra dziecka jest bardzo delikatna i wrażliwa na działanie promieni słonecznych. W związku z  tym wymaga odpowiedniej ochrony. Posmaruj dziecko już w domu, zwłaszcza jeśli kąpielisko znajduje się nieopodal Waszego domu. Pamiętaj, że jednorazowe posmarowanie malucha nic nie da. Czynność potarzaj później na plaży co około 2-3 godziny, aby zapewnić maksymalną ochronę. Nawet jeśli planujecie siedzieć w cieniu czy bierzecie ze sobą parasol przeciwsłoneczny na plażę, to krem z filtrem i tak należy wziąć.

2. Nakrycie głowy

Obowiązkowo spakuj nakrycie głowy. Może to być kapelusz z rondem, czapka z daszkiem czy chusta na głowę. Najważniejsze, aby zasłaniała główkę maluszka, gdy żar leje się z nieba.

3. Parasol plażowy

Parasole plażowe są tak samo ważne, jak krem z filtrem oraz kapelusz. Przede wszystkim dają cień. Idealnie sprawdza się zwłaszcza w naprawdę upalne dni. Zastanawiasz się gdzie kupić parasol plażowy? Wystarczy zamówić parasol przeciwsłoneczny na plażę przez internet z dostawą do domu. Wybór jest ogromny zarówno w kolorach, wzorach, jak i materiałach i rozmiarach.

4. Namiot plażowy

Namiot plażowy to tak samo przydatny gadżet, jak parasol przeciwsłoneczny na plażę. Nie tylko doskonale chroni przed słońcem, ale również ma inne zastosowania. Można w nim przewinąć maluszka, a także położyć go spać, gdy przyjdzie pora drzemki. Ponadto chroni przed wiatrem. Także sprawdzi się nawet w ciepły, ale i wietrzny dzień.

5. Zabawki

Do niezbędnych akcesoriów należą również zabawki dla dzieci. Wiaderko, łopatka, grabki oraz koło czy materac do pływania to pozycje obowiązkowe. Mając taki zestaw, maluch nie będzie chciał opuścić plaży.

6. Woda i przekąski

Koniecznie zabierz ze sobą jedzenie oraz coś do picia. Zwłaszcza jeśli wybieracie się tam, gdzie nie ma w pobliżu sklepu. W upalne dni najlepiej schowaj żywność i napoje do przenośnej lodówki. Jeśli  nie masz, weź ze sobą parasol przeciwsłoneczny na plażę. Da Ci cień, w którym napoje nie nagrzeją się aż tak bardzo, jak w słońcu.

7. Apteczka

Podróże z dzieckiem, niezależnie od tego, jak daleko jedziecie, wymagają zabrania ze sobą apteczki. Przyda się m.in. Octenisept, plastry oraz produkty łagodzące oparzenia dla dzieci.

Dodaj komentarz