firma spozywcza

Plastikowe beczki w przemyśle spożywczym – jakie mają zastosowanie?

Artykuł zaktualizowany 12 listopada 2020


Przemysł spożywczy to branża, która wymaga użycia szczególnych narzędzi i materiałów. Na co dzień operuje bowiem różnymi produktami, które muszą być odpowiednio, w tym przede wszystkim bezpiecznie magazynowane. W przemyśle spożywczym wykorzystuje się między innymi beczki plastikowe. Gdzie i w jaki sposób znajdują zastosowanie?


Gdzie wykorzystuje się beczki plastikowe?

Beczki plastikowe można znaleźć w specjalistycznych sklepach z artykułami do magazynów. Najczęściej oferują one pojemność od 30 do 220 litrów. Dzięki temu znajdują różnorodne zastosowanie. Wykorzystuje się je zarówno do przechowywania produktów żywnościowych, jak i przemysłowych. Szeroki wlew w beczkach umożliwia też magazynowanie różnorodnych substancji – stałych i ciekłych o różnej konsystencji. Beczki plastikowe są nadto niezwykle szczelne. Dokładnie je zamykając, możemy mieć pewność, że żaden zapach nie wydostanie się na zewnątrz.

Z czego produkowane są beczki plastikowe?

Beczki plastikowe wykonuje się z wysokiej jakości, trwałych i niezawodnych materiałów. Do ich produkcji stosuje się przede wszystkim niemal niezniszczalny polietylen. To tworzywo sztuczne jest odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne – w tym wgniecenia i inne odkształcenia. Beczki dzięki temu mogą być przechowywane w różnych warunkach – wewnątrz, jak i na zewnątrz, w bardzo niskiej lub bardzo wysokiej temperaturze, a także ułożone w dowolny sposób, nawet jedna na drugiej. Pod względem logistycznym jest to bardzo wygodne dla przedsiębiorstw, działający w branży spożywczej oraz magazynów.

Jakie beczki plastikowe są najlepsze?

Największą skuteczność oferują przy tym beczki plastikowe, posiadające odpowiednie zamknięcie. Solidni producenci oferują dekle, wyposażone w szczelne wieko i specjalną obręcz zaciskową. Dzięki temu przechowywane produkty zostają niemal zawekowane. Nie jest możliwe wydobycie się żadnych zapachów na zewnątrz. Dodatkowo producenci beczek plastikowych dbają z reguły o wygodę przenoszenia tego typu produktów. Większość beczek posiada zatem specjalne uchwyty, umożliwiające ich wygodny transport. Beczki plastikowe same w sobie są nadto stabilne i stosunkowo lekkie.

Gdzie kupić beczki plastikowe?

Tego typu produkty do magazynowania różnorodnych substancji można kupić w specjalistycznych sklepach. Obok niezawodnych beczek plastikowych można w nich znaleźć również specjalne pojemniki na odpady medyczne, regały, stojaki, wózki do pojemników, skrzyniopalety, kosze, worki wielkogabarytowe, taśmy ostrzegawcze i wygrodzenia oraz wiele więcej.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

Dodaj komentarz