zabawa asg

Pierwsza replika ASG – czym sugerować się podczas wyboru? 

Artykuł zaktualizowany 18 listopada 2022

Ostatnimi czasy ASG staje się coraz popularniejszą formą rozrywki. Łączy w sobie elementy gry zespołowej i ruchu na świeżym powietrzu. To doskonała forma odstresowania po ciężkim dniu pracy. Pasjonaci takich rozgrywek spotykają się na polach walki nawet kilka razy w tygodniu. Nieco inaczej jest z początkującymi, którzy jeszcze do końca nie wiedzą, czy taka forma hobby będzie dla nich odpowiednią.

Kluczowy w kontekście początków z Airsoftem jest dobór broni. Zastanawiając się nad kupnem pierwszej repliki, warto wcześniej przetestować poszczególne rodzaje i odpowiednio rozplanować budżet.

Jak dysponować budżetem na ASG?

Większości osób wydaje się, że replika broni jest czymś najważniejszym i na niej należy skupić całą swoją uwagę. Nie jest to do końca prawda. Trzeba pamiętać, że ASG potrafi być niekiedy bardzo kontuzyjną formą rozrywki. Oczywiście, zaopatrując się w odpowiednie zabezpieczenia, obniżamy szansę na jakiekolwiek urazy praktycznie do minimum. Do zabezpieczeń zaliczamy chociażby hełm, okulary z certyfikatem odporności na uderzenia kulek, ochraniacze na stawy czy nawet wysokie buty za kostkę.

Można więc powiedzieć, że broń to kwestia drugorzędna. Jest to oczywiście ważna rzecz, jednak nie należy na sam początek przepłacać. Prawdę mówiąc, od określonej sumy pieniędzy, repliki różnią się już wyłącznie detalami. Warto wiec przemyśleć swój wybór i kupić coś adekwatnego do swoich umiejętności.

Jak wybrać pierwszą replikę?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na powyższe pytanie. Zależy to przede wszystkim od indywidualnych preferencji gracza. Każda odmiana broni posiada swoje odmienne cechy, przez które trafia do poszczególnych grup odbiorców. Można do nich zaliczyć szybkostrzelność, zasięg, precyzję czy zdolność do używania w terenie i pomieszczeniach. Warto więc przez pierwszych parę rozgrywek korzystać z różnorakich odmian broni.

Mało zaawansowani uczestnicy rozgrywek nie znają jeszcze dokładnych taktyk, a ich głównym celem jest przeważnie przetrwanie na polu walki. Z tego względu, najlepiej będzie na początek wybrać karabin maszynowy, taki jak np. scorpion evo asg. Jest to replika, która okaże się dobra zarówno w terenie, jak i w pomieszczeniach. Dla początkujących, to najrozsądniejsza opcja, aby nauczyć się strzelać. Karabiny szturmowe z napędem elektrycznym charakteryzują się przede wszystkim szybkostrzelnością, dobrym zasięgiem i dużą liczbą części wymiennych.

Ile wydać na pierwsza replikę?

Prawdę mówiąc, ciężko określić regułę mówiącą o cenach pierwszej repliki. Warto szukać przede wszystkim na giełdach ASG, ponieważ to tam można wyhaczyć niedrogie, używane bronie w dobrym stanie. Należy wziąć pod uwagę, że niejednokrotnie droższa broń wcale nie okazuje się być lepszą od tańszej alternatywy. Drogie repliki mają często mechanizmy zbliżone do tych standardowych, jednak w znaczny sposób różnią się wizualnie. Wydawanie większych pieniędzy na bronie jest więc już zabawą dla większych pasjonatów i wielbicieli detali. Kiedy chcemy natomiast zwyczajnie postrzelać, lepiej jest większą część budżetu przeznaczyć na inny, potrzebny asortyment.

Dodaj komentarz