odrzucony wniosek o kredyt

Dlaczego bank odrzucił wniosek o kredyt?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Przyczyny odrzucenia przez bank wniosku kredytowego mogą być różne. Jednak najczęstszymi przeszkodami stojącymi na drodze do uzyskania pieniędzy jest negatywna historia w BIK lub zbyt niska zdolność kredytowa. Gdzie zatem szukać pomocy?


Zła historia kredytowa lub jej brak

Bank przed udzieleniem kredytu skrupulatnie sprawdza Twoją sytuację finansową, bada Twoją zdolność kredytową oraz historię w rejestrze BIK. Zdecydowana większość banków odrzuci Twój wniosek o kredyt, jeśli posiadasz negatywną historię kredytową lub w ogóle jej nie masz. Musisz wiedzieć, że każde opóźnienie w spłacie jakichkolwiek zobowiązań lub brak spłaty są odnotowane w BIK lub innych rejestrach (BIG Infomonitor, KRD lub ERIF).

Zła historia budowana jest przy nie spłacaniu rat kredytowych, rachunków za media, a nawet nie regulowanie alimentów. Natomiast jeśli nie masz historii kredytowej, to możesz wcześniej kupić coś na raty lub skorzystać z oferty karty debetowej albo kredytowej w swoim banku. Dzięki regularnej spłacie wyrobisz sobie pozytywną opinię w BIK.


Szybka pożyczka bez BIK

W takiej sytuacji z pomocą przychodzą instytucje pozabankowe, które oferują szybką gotówkę bez zbędnych formalności, a co za tym idzie bez sprawdzania w rejestrach. Korzystając z bezpłatnej i łatwej w obsłudze porównywarki chwilówek online znajdziesz atrakcyjną oraz bezpieczną pożyczkę. Dzięki niej dowiesz się, która pożyczka gotówkowa jest najkorzystniejsza.


Zbyt niska zdolność kredytowa

Kredyt gotówkowy w banku nie dostaną także osoby ze zbyt niską zdolnością kredytową. Wyjaśniamy, co to oznacza. Jeśli Twoje dochody są zbyt niskie na pokrycie bieżących zobowiązań i ewentualnej przyszłej raty kredytowej, bank odrzuci Twój wniosek.


Pożyczki przez Internet bez zaświadczeń

Osoby borykające się z niską zdolnością kredytową mogą spłacić wcześniej zaciągnięte zobowiązania, jeśli oczywiście takowe posiadają, a następnie złożyć ponownie wniosek do banku. Jednak znacznie szybszym rozwiązaniem tego problemu będzie poszukanie pożyczek na rynku pozabankowym. Do otrzymania pieniędzy nie są potrzebne żadne dokumenty o zarobkach.

Najczęściej wystarcza dowód osobisty, konto w banku oraz dostęp do Internetu. W tym przypadku również warto skorzystać z internetowej porównywarki pożyczek i rankingu chwilówek pod adresem https://www.bazarkredytowy.pl/pozyczki/chwilowki/ranking.html


Kłamstwa we wniosku

Kolejną częstą przyczyną odrzucenia wniosków jest podawanie przez wnioskodawców nieprawdziwych informacji. Dla przykładu, jeśli bank odkryje, że przy złożeniu wniosku skłamałeś np. na temat wysokości osiąganych dochodów lub nie przyznałeś się do posiadania dzieci i zataiłeś fakt o płaceniu na nie alimentów, również nie masz co liczyć na kredyt. Poza tym możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej za poświadczenie nieprawdy.


Dodaj komentarz