Spis treści
Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021
Święta to czas, który wszyscy chcemy spędzać w gronie najbliższych osób, ciesząc się swoją obecnością. Przygotowanie kolacji wigilijnej, kupno prezentów oraz wiele innych rzeczy związanych z organizacją Świąt Bożego Narodzenia są nie tylko czasochłonne, ale i kosztowne. W artykule podpowiadamy, w jaki sposób finansować przygotowania do tego wyjątkowego czasu, tak by móc w spokoju cieszyć się Świętami z najbliższymi.
Ile wydajemy na Święta?
Od kilku lat możemy zaobserwować w Polsce niemal gwałtowne wzrosty wydawanych na Święta Bożego Narodzenia pieniędzy. Zgodnie z badaniem firmy Delloite, w 2018 roku było to już około 1168 zł (wzrost o 5,8% w stosunku do poprzedniego roku), a zgodnie z przewidywaniami tej samej firmy, w roku 2019 będzie to aż 1722 zł! Tak duży wzrost wydawanych na Boże Narodzenie pieniędzy wynika między innymi ze wzrostem gospodarczym w naszym kraju, a także pomocą socjalną Państwa.
Organizacja przez całą rodzinę, czyli jak zorganizować Święta taniej
Święta organizowane są często przez kilka lub nawet jedną osobę, także w przypadkach kiedy na samą kolację przyjeżdża znacznie więcej osób. Jeśli do tego wszystkiego dojdzie spora gromadka dzieci w rodzinie, które oczekują Świętego Mikołaja i prezentów, koszty mogą być trudne do udźwignięcia. Coraz bardziej popularnym sposobem na finansowanie Świąt, jest wspólne złożenie się całej rodziny na organizację, dzięki czemu koszt organizacji kolacji staje się zdecydowanie mniej uciążliwy. Dodatkowo cała rodzina może uczestniczyć też w przygotowywaniu potraw, czy wspólne prezenty dla dzieci.
Jak sfinansować Święta?
Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest oczywiście sfinansowanie Świąt z bieżących dochodów lub oszczędności. Pomimo tego, że statystyki wskazują, że coraz więcej osób może sobie na to pozwolić, nie wszyscy mają jednak taką możliwość, dlatego czasami warto jest skorzystać internetowej pożyczki, szczególnie jeśli jest ona na dobrych warunkach. Dobrych, to znaczy jakich?
Pożyczka na Święta
Jeżeli pomimo wspólnej organizacji (pod kątem finansowym) Świąt, koszt wciąż są zbyt duże, warto wziąć pod uwagę pożyczenie pieniędzy. Jeżeli nie chcemy zwracać się w tej sprawie do znajomych czy rodziny, istnieje możliwość skorzystania z jednej z dostępnych pożyczek online. Firmy pożyczkowe online pozwalają w dyskretny i szybki sposób otrzymać pożyczkę, która trafi na konto nawet w 15 minut.
Jeśli pożyczka, to darmowa!
Na rynku znajdują się firmy, które udzielają darmowych pożyczek, co oznacza, że jeśli zostanie ona zwrócona w wyznaczonym terminie, nie poniesiemy żadnych kosztów. Zgodnie z regulaminem takiej promocji, oddajemy dokładnie tyle, ile pożyczymy. Ofertę tę przebija dodatkowo firma PożyczkaPlus – Szybkie Pożyczki Przez Internet , która oprócz darmowej pożyczki, w okresie świątecznym oferuje także nawet 67 zł premii, co oznacza, że możemy na pożyczce nawet zarobić!
Jak wziąć rozsądną pożyczkę?
Podczas zaciągania pożyczki warto pamiętać, że musimy ją oddać i nie są to pieniądze, które zostały nam podarowane. Warto wziąć dokładnie tyle pieniędzy, ile jest nam potrzebne, ponieważ łatwo wydamy nadwyżkę, którą także trzeba będzie zwrócić.
Przed zaciągnięciem zobowiązania, warto zaplanować jak najdokładniej koszty Świąt Bożego Narodzenia i dopiero na tej podstawie dobór kwoty pożyczki. Okres pożyczki powinien być dostosowany do naszych możliwości spłaty. We wspomnianej już firmie PożyczkaPlus, okres ten to maksymalnie 30 dni, w których możemy oddać dokładnie tyle, ile zostało pożyczone. Warto wybrać maksymalne okres (w wypadku darmowej pożyczki), jednak spłaty należy dokonać tak szybko, jak to możliwe.