Pielegnacja_szyi_i_dekoltu

O nich zapominamy podczas codziennej pielęgnacji. Jak skutecznie zadbać o szyję i dekolt?

Artykuł zaktualizowany 5 listopada 2020


Podczas gdy codziennie dbamy o skórę twarzy, wyjątkowo często ignorujemy pielęgnację szyi i dekoltu. Zapominamy, że ten obszar równie często wystawiany jest na działanie czynników zewnętrznych takich, jak promienie słoneczne czy wiatr. Dochodzi do tego rozciąganie, do którego dochodzi podczas codziennych ruchów. Nagminne zaniedbanie tych obszarów może nas w przyszłości wiele kosztować. Na delikatnej i cienkiej skórze znacznie szybciej pojawiają się bowiem zmarszczki, bruzdy i przebarwienia.


Codzienna pielęgnacja szyi i dekoltu

Kosmetolodzy i dermatolodzy są zgodni w tym, jak powinniśmy pielęgnować szyję i dekolt. Według ich zaleceń powinniśmy wykonywać dokładnie te same kroki, które wykonujemy podczas codziennej pielęgnacji twarzy. Oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie – tylko te trzy kroki wykonywane każdego dnia sprawią, że te strefy będą znacznie gładsze i będą starzeć się wolniej. Produkt oczyszczający powinien być łagodny, dlatego, jeżeli właśnie takiego produktu używasz na twarzy, możesz śmiało po niego sięgnąć! Dzięki temu krokowi zwalczysz trądzik, który może pojawiać się również na dekolcie.

Również podczas tonizacji i nawilżania należy stosować produkty przeznaczone do twarzy. Tonik ukoi i przywróci odpowiednie pH szyi i dekoltowi po procesie oczyszczania. Krem do twarzy ma znacznie więcej składników aktywnych niż podobne produkty z przeznaczeniem do ciała. Warto zwrócić szczególną uwagę na kremy z naturalnym kwasem hialuronowym w składzie. Jest to substancja, która zarówno bardzo dobrze nawilża, jak i pomaga w tworzeniu się włókien kolagenowych, dzięki którym skóra jest sprężysta i gładka. Jeżeli w omawianym obszarze pojawiły się przebarwienia, odpowiednie będą wszystkie wyroby z witaminą C. Pomaga ona w rozjaśnianiu przebarwień i blizn, dzięki czemu zyskami gładką i jednolitą cerę. W codziennej pielęgnacji szyi i dekoltu nie należy pomijać kremu z filtrem.

Jego brak przyśpiesza pojawianie się zmarszczek i przebarwień, a tym samym starzenie się tych obszarów ciała. Raz na jakiś czas warto użyć delikatnego peelingu. Złuszczy skórę, dzięki czemu odsłoni jej młodsze warstwy, a tym samym poprawi wchłanialność produktów używanych każdego dnia, przyśpieszy regenerację, a także zmniejszy przebarwienia. Warto także w wolnej chwili wykonać masaż. Ten prosty zabieg sprawi, że starzenie się szyi i dekoltu będzie przebiegać wyraźnie wolniej.

Sen się liczy

Wielu może zaskoczyć, że również to, jak śpimy, może mieć wpływ na wygląd szyi i dekoltu. To, jakie zmarszczki się tam pojawiają, wiąże się z pozycją, w której wypoczywamy. Śpiąc na brzuchu, możemy spodziewać się poprzecznych zmarszczek. Jeżeli śpimy na boku, zauważymy pionowe bruzdy. Jaka jest w takim razie prawidłowa pozycja w trakcie snu? Jeżeli chcemy mieć piękną szyję i dekolt, musimy położyć się na plecach. Mimo że nie jest łatwo zmienić swoje przyzwyczajenia, warto podjąć się tego wyzwania!

Nigdy nie jest za późno

Co zrobić, gdy na szyi i dekolcie już pojawiły się zmarszczki? Na szczęście jest wiele sposobów na to, żeby je spłycić. Oczywiście nie należy rezygnować z porad opisanych powyżej. Wprowadzając odpowiednią pielęgnację, skutecznie zapobiegniemy pojawianiu się kolejnych zmarszczek, a te, które już powstały zostaną wygładzone. Warto także udać się na specjalistyczny zabieg. Poprzez działanie lasera lub mikrodermabrazję mamy szansę przywrócić swojej szyi i dekolcie młodość i piękny wygląd.

Dodaj komentarz