oko-z-brązową-soczewką

Dlaczego warto wybrać kolorowe soczewki kontaktowe?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Soczewki kontaktowe wzmacniające kolor oczu to tajna broń wielu osób dbających o urodę. Makijaż i stylizacja mogą zdziałać cuda, ale tylko soczewki kolorowe wyglądają oryginalnie i rewelacyjnie. Mogą wydawać się dość drogie, ale w porównaniu z wizytą u fryzjera, kosmetyczki, czy spa, są dość przystępne.


Wspaniała metamorfoza

Jeśli zmienisz małą rzecz w swoim wyglądzie, np. lekko zetniesz włosy lub wystąpisz w nowej kreacji, nikt może tego nie zauważyć. W przypadku soczewek kolorowych jest zupełnie inaczej. Wspaniale przyciągają uwagę. Twoi przyjaciele i współpracownicy mogą mieć trudności z określeniem, co się zmieniło, ale stwierdzą, że wyglądasz niesamowicie. Tego typu soczewki intensyfikują naturalny kolor oczu.

Trend nietypowych, jaskrawych soczewek kolorowych powoli wymiera. Coraz więcej osób wybiera bardziej wyrafinowane kontakty. Nadają wspaniały wyraz zewnętrznej krawędzi tęczówki. Zwiększają odbicie światła na oku. Zamiast zmieniać naturalny kolor oczu, naśladują naturalny wzór tęczówki i poprawiają go.


Poprawa wzroku

W ofercie sklepów znajdziesz zarówno soczewki kolorowe korekcyjne, jak i zerówki. Osoby z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością lub starczowzrocznością mogą śmiało nosić takie soczewki. Ostatnio na rynku pojawiły się również kontakty dla astygmatyków.

Zanim kupisz soczewki, wybierz się do dobrego optyka lub okulisty. Podczas badania diagnozuje ewentualną wadę wzroku. Następnie dokładnie zmierzy rozmiar i kształt oka. Dopiero wtedy dopasuje odpowiednie soczewki. Dzięki temu możesz czuć się w nich komfortowo przez cały dzień.


Dodatkowe zalety

Jeśli doznałeś urazu oka lub miałeś infekcję, która doprowadziła do zmętnienia lub blizny rogówki, zwróć koniecznie uwagę na soczewki kolorowe. Mogą wspaniale naśladować wygląd zdrowego oka. W ten sposób poprawiają komfort życia.

Tego typu kontakty cieszą się też dużą popularnością wśród sportowców. Poprawiają zdolność widzenia podczas rywalizacji. Golfiści, gracze baseballa, biegacze i tenisiści czasami używają soczewek kolorowych. aby zwiększyć kontrast i zmniejszyć olśnienia. Dostępne są dwa rodzaje. Jeden obejmuje całą soczewkę, a drugi obejmuje tylko źrenicę.

Takie kontakty mają różne odcienie. Wybierając konkretny odcień, zastanów się, jak rzeczywiście chcesz wyglądać. Na rynku dostępne są soczewki jednorazowe, tygodniowe, dwutygodniowe i miesięczne. Możesz eksperymentować z kolorami i odcieniami, dopóki nie znajdziesz idealnych soczewek. Zacznij od kontaktów jednorazowych. Wtedy nie będziesz żałować, jeśli wybór będzie nietrafiony.


 

Dodaj komentarz