gotowe projekty domów

Małe domy zaprojektowane z myślą o wygodzie i funkcjonalności

Artykuł zaktualizowany 14 marca 2024

Gdy minimalizm i efektywne wykorzystanie przestrzeni zyskują na znaczeniu, projekty małych domów o prostych bryłach stają się interesującym wyborem dla planujących budowę Inwestorów. Zaprojektowanie wnętrza, które pomimo ograniczonego metrażu zapewnia mieszkańcom wygodę i funkcjonalność, wymaga kreatywności i umiejętnego planowania przestrzeni. Zaprezentowane w tym artykule gotowe projekty domów z kolekcji ARCHON+ łączą starannie przemyślane rozwiązania funkcjonalno – przestrzenne z piękną estetyką zewnętrzną, oferując mieszkańcom wiele atutów i możliwości aranżacyjnych.

Decyzja o wyborze projektu domu wymaga analizy i rozważenia różnych czynników, w tym ustaleń Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy, naturalnej specyfiki terenu, na którym ma stanąć budynek, a także osobistych preferencji i wymagań przyszłych mieszkańców. Na fali rosnącej popularności kompaktowych rozwiązań mieszkaniowych, małe domy zyskują uznanie Inwestorów, poszukujących sprawdzonych projektów, idealnie pasujących do niewielkich, czy wąskich parceli. Atutem mniejszej, ale dobrze dostosowanej do potrzeb mieszkańców powierzchni domu jest także możliwość optymalizacji kosztów budowy, co stanowi znaczący argument dla wielu budujących. Dla tych, którzy marzą o własnym, niewielkim domu jednorodzinnym, Pracownia ARCHON+ proponuje bogatą ofertę gotowych projektów, które charakteryzują się różnorodnością w wielu aspektach i są w stanie sprostać indywidualnym oczekiwaniom Inwestorów.

Poznaj gotowe projekty domów i odkryj ich potencjał

Dom w lucernie 10” – nowoczesna elegancja i funkcjonalność w kompaktowej bryle

lucerna_10

Jest to projekt domu z użytkowym poddaszem i garażem, idealnie pasujący do małych parceli. Wyróżnia się przemyślanym rozplanowaniem przestrzeni, a prosta i ekonomiczna w realizacji bryła kryje ustawne wnętrze, które zapewnia komfort i wygodę mieszkańcom. Parter to cześć dzienna z odpowiednim układem przeszkleń, które nie tylko pozwalają optycznie powiększyć przestrzeń, ale również otwierają wnętrze na ogród i urokliwy taras z pergolą. Jest on harmonijnie połączony z salonem i tworzy klimatyczną strefę relaksu. Jadalnia z dużym stołem to atrakcyjne miejsce do celebrowania rodzinnych posiłków, a kuchnia oferuje optymalny układ funkcji oraz przyległą spiżarnię. Poddasze mieści trzy sypialnie, w każdej przewidziano także możliwość montażu pojemnych szaf ubraniowych. Program użytkowy domu dopełnia umiejscowiona na poddaszu łazienka oraz pralnia.

Dom w kosaćcach 24” – mała parterówka z wysokim salonem

kosacce_24

Jest to elegancki dom parterowy, inspirowany stylem współczesnej stodoły, będący wspaniałym połączeniem nowoczesności z tradycją. Bryłę wieńczy bezokapowy dach dwuspadowy, a uwagę zwraca imponujące przeszklenie w strefie dziennej. Ciemny tynk w duecie z ciepłą, jasną okładziną drewnianą dodaje charakteru. Wnętrze domu zostało zaprojektowane z myślą o ergonomii, z przejrzystym układem stref użytkowych. Salon i jadalnia zyskują na przestronności dzięki otwarciu stropu aż po połać dachową, co w połączeniu z wysokim przeszkleniem sprawia, że aranżacja strefy dziennej zyska wyjątkowy design. Kuchnia z centralnie umiejscowioną wyspą i przylegającą spiżarnią zapewnia funkcjonalność i komfort podczas codziennych prac. Projekt oferuje trzy przestronne sypialnie, z których dwie mają bezpośredni dostęp do ogrodu. Dodatkowo w domu znajduje się wygodny gabinet, dwie łazienki oraz garderoba przy sypialni głównej, co zwiększa funkcjonalność i komfort użytkowania. Podobne projekty znajdziesz na stronie https://www.archon.pl/projekty-domow-w-stylu-nowoczesnej-stodoly-pc5276

Dom w malinówkach 18 (E) OZE” – harmonia funkcjonalności z energooszczędnością

malinowki_18_e_oze

Projekt kompaktowego domu z użytkowym poddaszem, który wyróżnia się funkcjonalnością i efektywnym wykorzystaniem dostępnej powierzchni. Elewacja łącząca biały i szary tynk z elementami drewnianymi tworzy z antracytowym pokryciem dwuspadowego dachu estetyczną całość. Powierzchnia zabudowy tego domu nie przekracza 70 m2, dzięki czemu jest to idealna propozycja na małe działki. W strefie dziennej umiejscowiono przytulny salon, jadalnię oraz funkcjonalną kuchnię z podręczną spiżarnią. Wnętrze płynnie połączono z narożnym tarasem, który oferuje możliwość aranżacji atrakcyjnej strefy relaksu. W projekcie uwzględniono także funkcjonalny pokój na parterze, który może pełnić różnorodne funkcje, w zależności od potrzeb mieszkańców, od gabinetu po sypialnię gościnną. Poddasze zostało zaplanowane z myślą o prywatności i komforcie, oferuje trzy ustawne sypialnie oraz łazienkę z miejscem na wannę i nowoczesny prysznic. „Dom w malinówkach 18 (E) OZE” to doskonała propozycja dla osób poszukujących domu, w którym w parze z elegancją i wygodą użytkowania idą nowoczesne rozwiązania instalacyjne. W standardzie tego budynku przewidziano zastosowanie pompy ciepła oraz wentylacji mechanicznej z rekuperacją.

Sprawdź szczegóły na www.archon.pl

Materiał sponsorowany.

Dodaj komentarz