uczen uczy sie na kursie

Kursy i szkolenia dla dzieci i młodzieży przez internet

Artykuł zaktualizowany 28 października 2022

Internet jest źródłem nieograniczonych możliwości. Mowa nie tylko o rozrywce czy dobrodziejstwach nowych aplikacji i programów, ale przede wszystkim o zdobywaniu bezcennej wiedzy. Oczywiście, czasami naukę trzeba ukierunkować, w czym pomocne mogą być kursy i szkolenia online – zwłaszcza, jeśli mówimy o rozwoju dzieci i młodzieży. Na które z tego typu zajęć naprawdę warto zwrócić uwagę?

Programista zawodem przyszłości

W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się kursom i szkoleniom z zakresu programowania. W dzisiejszych czasach komputer czy smartfon jest nieodzowną częścią życia dziecka. Gry komputerowe i zabawa w Internecie w wielu przypadkach pochłaniają ogromną ilość wolnego czasu, który można spożytkować w bardziej satysfakcjonujący sposób. Uwielbienie do gier wideo można więc przekuć w zainteresowanie programowaniem, które nie tylko pozwoli tworzyć własne wymarzone produkcje, ale również zagwarantuje świetny start w przyszłość zawodową.

Naukę warto rozpocząć od małych kroków, w czym pomóc może Pixblocks.pl akademia programowania, gdzie dziecko może przyswoić wiedzę z podstawowych pojęć dotyczących kodowania i zmierzyć się z dostosowanymi do jego poziomu projektami. Rozwinięcie myślenia proceduralnego, logicznego i analitycznego przyda się później również m.in. w nauce innych języków, jak i nauce matematyki. 

Kursy z języków obcych

Oprócz szkoleń z programowania, na pewno warto zainwestować także w naukę języków obcych. Komunikacja w języku angielskim jest dzisiaj w wielu firmach obligatoryjna. Poza tym, taka wiedza przydaje się podczas codziennego funkcjonowania, m.in. w czasie wakacji czy przeprowadzek za granicę.

Dobrze jest uczyć dziecko języka obcego już od najmłodszych lat, gdy przyswajanie nowych słów i pojęć jest jeszcze stosunkowo łatwe. Najważniejsza jest z wiadomych względów nauka języka angielskiego, ale bardzo przydaje się też znajomość języków: hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego czy rosyjskiego. Kursy z języków obcych odbywają się najczęściej online i są prowadzone w formie m.in. konwersacji. 

Kursy z matematyki

Matematyka nie bez powodu nazywana jest “Królową Nauk”. To bowiem na niej opiera swoje działanie wiele programów, branż, wynalazków czy nawet strategii marketingowych. Niestety, w trakcie nauki w szkole podstawowej i ponadpodstawowej matematyka sprawia wielu uczniom sporo trudności. Receptą mogą być więc kursy online, w trakcie których nauczyciel na bieżąco będzie tłumaczyć poszczególne zagadnienia i rozwiązać zadania z uczniem. 

Takie lekcje mogą stanowić bezcenne wsparcie w przygotowaniach do testu 8-klasisty lub egzaminu maturalnego. Poza tym, nauka matematyki wpływa pozytywnie na rozwój kreatywności i logicznego myślenia, a także stanowi nierozerwalną część codziennego funkcjonowania każdego człowieka. Warto tutaj dodać, że zarówno nauka matematyki, jak i nauka programowania mają ze sobą wiele wspólnego. Dlatego też osobom o zdolnościach analitycznych łatwiej jest nauczyć się języka programowania, a programiści raczej nie mają problemów ze zrozumieniem działań matematycznych.

Dodaj komentarz