rozmowa-z-konsultantem

Kredyt hipoteczny? Tak, ale tylko ze sprawdzonym doradcą!

Artykuł zaktualizowany 29 maja 2023

Kredyt hipoteczny to największe zobowiązanie finansowe, jakie zaciągamy w ciągu swojego życia. Jego spłata jest rozłożona zwykle na 25-30 lat, a miesięczna rata pochłania sporą część domowego budżetu. Ostatnie miesiące wielu mieszkańcom Białegostoku pokazały, z jak dużą rozwagą należy planować zaciągniecie kredytu i jak zmieniające się oprocentowanie, może wpływać na nasze codzienne życie. Aby zaciągnąć kredyt mieszkaniowy „z głową”, uwzględniając wszystko, co niezbędnego dla jego bezpiecznej spłaty, warto skonsultować się z doradcą finansowym.

Kim jest doradca finansowy? Jaką pełni rolę w procesie ubiegania się o kredyt?

Doradca finansowy w Białymstoku jest często nazywany ekspertem od kredytów hipotecznych. I rzeczywiście, to właśnie wspieranie klientów w procesie ubiegania się o to finansowanie stanowi kluczową specjalizację każdego doradcy finansowego. Nie oznacza to jednak, że doradca zajmuje się tylko kredytami – z jego usług korzystają klienci zainteresowani także innymi produktami finansowymi, oferowanymi przez banki. Są to m. in. ubezpieczenia, kredyty samochodowe, pożyczki gotówkowe, produkty inwestycyjne i inne.

Ekspert finansowy to osoba, które świetnie orientuje się w świecie finansów, produktów i usług bankowych. Jego wsparcie jest szczególnie pożądane w przypadku kredytu hipotecznego. Z doradcą finansowym warto umówić się na spotkanie jeszcze zanim wybierzemy wymarzoną nieruchomość. Jest to o tyle istotne, że każdy doradca finansowy w Białymstoku już na pierwszym spotkaniu z klientem jest w stanie precyzyjnie określić jego zdolność kredytową – jeden z kluczowych warunków uzyskania kredytu hipotecznego. Znajomość maksymalnej kwoty, jaką jest w stanie pożyczyć nam bank, pozwala skupić się na nieruchomościach znajdujących się w naszym budżecie.

kredyt

Jak wygląda współpraca z doradcą finansowym w Białymstoku?

Usługi doradcy finansowego są dla klientów całkowicie bezpłatne. Zdecydowanie warto wiec z nich skorzystać, gdyż współpraca z ekspertem może nam przynieść same korzyści i to zupełnie za darmo! Wynagrodzenie doradcy jest bowiem wypłacane przez bank w momencie, kiedy klient podpisze z nim umowę kredytową. Na pierwszym spotkaniu doradca finansowy w Białymstoku zapoznaje się z sytuacją klienta oraz wylicza jego zdolność kredytową w poszczególnych bankach. Posiadając tę wiedzę, klient może udać się na poszukiwanie wymarzonej nieruchomości.

Po podpisaniu umowy przedwstępnej, przychodzi pora na wypełnienie wniosku kredytowego i jego złożenie wraz z wymaganą dokumentacją do tych banków, których oferty są aktualnie najkorzystniejsze. Następnie klient wraz z doradcą oczekują na decyzję kredytową. Jeśli będzie ona pozytywna we wszystkich trzech bankach, przychodzi pora na wybór tego, który oferuje najlepsze warunki. Doradca finansowy dokładnie omawia z klientem wszystkie oferty, przedstawiając ich plusy i minusy, co ułatwia wybór najkorzystniejszej oferty.

Następnie przychodzi pora na podpisanie umowy kredytowej i wypłatę kredytu. Na każdym etapie współpracy doradca jest do dyspozycji klienta, wyjaśnia wszelkie wątpliwości oraz pośredniczy w kontaktach pomiędzy nim a bankiem. Jego wsparcie jest nieocenione, jeśli zależy nam na szybkim, sprawnym i bezpiecznym przejściu przez cały proces kredytowy.

Artykuł powstał we współpracy z portalem Sprawdzony Doradca – Twój zaufany doradca finansowy Białystok.

Dodaj komentarz