zestaw porcelany

Czym się kierować przy wyborze porcelany na ślub?

Artykuł zaktualizowany 7 listopada 2023

Ślub to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego z nas. Nie ma zatem wątpliwości co do tego, że w tym dniu wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. I chodzi tu nie tylko o organizację samego ślubu, ale też o zadbanie w najdrobniejszym szczególe o wesele. Dotyczy to między innymi wyglądu weselnego stołu, na którym bez wątpienia powinna się znaleźć elegancka i ekskluzywna zastawa porcelanowa. Czym się kierować podczas wyboru porcelany tego dnia? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Porcelana – dlaczego musi się znaleźć na weselu?

Oczywiście słowo „musi” można tu włożyć w cudzysłów – teoretycznie bowiem nie ma wymogu takiego, by zastawa porcelanowa na weselnym stole się znajdowała. W praktyce jednak trudno wyobrazić sobie inne rozwiązanie. Dlaczego? Mamy do tego bardzo dobre uzasadnienie.

Cofnijmy się na moment do przełomu XV i XVI wieku. To właśnie wtedy Vasco Da Gama sprowadził na kontynent europejski słynną już wtedy chińską porcelanę, o której wcześniej pisał inny podróżnik, Marco Polo. Śmiało można powiedzieć, że ówczesna Europa na punkcie porcelany oszalała, co zbiegło się z ogólnym zainteresowaniem tradycją i kulturą chińską. Porcelana szybko zyskała na wartości, stając się oczkiem w głowie władców i ludzi z wyższych sfer, a przypieczętowało to wynalezienie na początku XVIII wieku w Niemczech słynnej białej porcelany, którą wkrótce potem, ze względu na jej wartość, nazwano „białym złotem”.

Swój status tworzywa eleganckiego, ekskluzywnego, świadczącego o dobrym guście – jednym słowem: wyjątkowego – porcelana zachowała do dzisiaj. Na stół wystawia się ją zazwyczaj podczas świąt, rodzinnych uroczystości i innych specjalnych okazji. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że powinno się na nią postawić także podczas wesela.

Zastawa porcelanowa na wesele – marka jest ważna

Postawmy sprawę jasno: wybierając talerze, filiżanki czy kubki porcelanowe na co dzień nie powinniśmy kierować się przede wszystkim marką. Jednak szukając porcelany na wesele, trzeba mieć świadomość tego, że marka będzie odgrywała ważną rolę. Jeśli szukasz porcelany eleganckiej i ekskluzywnej, a przy tym wysokojakościowej, należy postawić na markę, która jest swego rodzaju „znakiem jakości”.

Jaką zatem porcelanę wybrać? Możemy w tym miejscu wskazać na przykład na zastawy porcelanowe marki Gerlach, które znajdziemy w sklepie internetowym https://gerlach.pl/porcelana. Gerlach jest polską firmą, której tradycja sięga 1760 roku. Porcelana Gerlach produkowana jest w fabryce z ponad 160-letnią tradycją w Jaworzynie Śląskiej. Współcześnie produkty Gerlach są coraz chętniej wybierane przez lokale gastronomiczne specjalizujące się w organizacji wesel.

Talerze, kubki i filiżanki porcelanowe – na co zwrócić uwagę?

Musisz mieć świadomość tego, że jako osoby organizujące wesele, nie masz bezpośredniego wpływu na wygląd zastawy stołowej. Jej wybór zależy bowiem od decyzji lokalu gastronomicznego. Można jednak określić swoje oczekiwania i wymagania, a następnie zweryfikować je z ofertą restauracji.

Przede wszystkim pamiętaj, że na wesele zazwyczaj wybiera się białą zastawę. I jeśli chcesz podążać zgodnie z tym trendem, musimy zwracać uwagę na to, że dobra, biała porcelana jest… idealnie biała. Brzmi jak banał, niemniej może się zdarzyć, że mimo zapewnień o śnieżnobiałej zastawie bez weryfikacji, na stole znajdziemy komplet o nieco ciemniejszym odcieniu.

Dodatkowo zastanów się, jaki styl powinna mieć porcelana. Jeśli wesele ma mieć charakter klasyczny lub boho, lepsze będą kubki i filiżanki porcelanowe tradycyjne, jeżeli jednak uroczystość ma mieć klimat bardziej nowoczesny – zastawa minimalistyczna, jaką znajdziesz na stronie https://gerlach.pl/zastawa-stolowa, sprawdzi się doskonale.

Zamów filiżanki i kubki porcelanowe w sklepie Gerlach

Jeżeli chcesz zamówić elegancką, białą porcelanę, zapoznaj się z ofertą marki Gerlach. Na stronie https://gerlach.pl/kubki-i-filizanki można znaleźć wyjątkowe komplety – idealne nie tylko na ślub i wesele!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *