kawiarka

5 powodów, dla których warto wybrać kawiarki stalowe

Artykuł zaktualizowany 3 lutego 2023

Kawiarki, czyli niepozorne czajniczki, które przywędrowały do nas z Włoch zyskują na popularności. Nieco zmęczeni elektronicznymi ekspresami coraz częściej sięgamy po sprawdzone, niewielkie urządzenia, które zajmują znacznie mniej miejsca a przy tym pozwalają cieszyć się doskonałym aromatem kawy. Na rynku dostępne są obecnie głównie kawiarki aluminiowe oraz stalowe. W naszym artykule chcemy przedstawić zalety urządzeń wykonanych ze stali.

Zacznijmy jednak od wyjaśnienia czym właściwie jest kawiarka i dlaczego warto zdecydować się na jej zakup? Kawiarka to tradycyjne urządzenie do parzenia kawy, składające się z dwóch części: dolnej, w której umieszcza się wodę, oraz górnej, w której znajduje się filtr i kawa. Woda jest podgrzewana na kuchence lub palniku, a następnie przepływa przez kawę, tworząc esencję tego wyjątkowego napoju.

Trwałość

Kawiarki stalowe są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, co oznacza, że będą służyć przez wiele lat. Są odporne nie tylko na rdzę czy działanie środków czyszczących, ale również na uszkodzenia mechaniczne czy wgniecenia czego nie można powiedzieć o znacznie bardziej miękkim metalu jakim jest aluminium. Osoby, które decydują się na kawiarki stalowe mogą mieć pewność, że będą one nie tylko funkcjonalne ale również zachowają swój piękny wygląd.

Łatwość utrzymania czystości

Stalowa konstrukcja jest łatwa do wyczyszczenia i nie absorbuje zapachów ani smaków, co zapewnia czystą i smaczną kawę za każdym razem. Nie da się ukryć, że dla wielu osób brak ryzyka przeniknięcia zapachów czy trudność usunięcia zabrudzeń ma ogromne znaczenie. W tym wypadku wysokiej jakości kawiarka stalowa jest najlepszym rozwiązaniem

Wydajność

Stal jest materiałem, który nagrzewa się w bardzo krótkim czasem co w tym przypadku stanowi jej atut. Kawiarki stalowe szybko i równomiernie rozgrzewają wodę, co oznacza, że kawa jest gotowa w krótkim czasie. Jest to bardzo duża zaleta dla osób, które przyrządzają dużo kaw w ciągu dnia oraz tych, którym po prostu zależy na czasie.

Uniwersalność

Kawiarki stalowe są dostępne w różnych rozmiarach i kształtach, co oznacza, że można je dopasować do każdej kuchni i potrzeb. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz niewielkiego dzbanka dla siebie czy też zależy ci na tym, by poczęstować kawą całą rodzinę – z pewnością znajdziesz odpowiedni model. Dodatkowym atutem kawiarek jest fakt, że bardzo wiele z nich może być podgrzewana zarówno tradycyjnie, jak i z wykorzystaniem płyty indukcyjnej.

Elegancki wygląd

Stalowa konstrukcja i proste, nowoczesne wzornictwo sprawiają, że kawiarki stalowe są nie tylko praktyczne, ale także eleganckie i stylowe. Stal prezentuje się elegancko i ponadczasowo, jest odporna na zmatowienia i zarysowania a producenci kawiarek coraz częściej dbają nie tylko o funkcjonalność ale również o efektowny design.

Podsumowując mimo tego, że kawiarki stalowe są droższe od aluminiowych odpowiedników są znacznie chętniej wybierane. Mają bowiem wiele zalet, którym nie jest w stanie oprzeć się żaden miłośnik pysznej, aromatycznej kawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *