Artykuł zaktualizowany 3 września 2022
Przechowywanie produktów w tradycyjnym kontenerze magazynowym nie zawsze jest odpowiednie dla każdego rodzaju towaru. Niekiedy mamy styczność z produktami które wymagają utrzymywania stałej temperatury tak by nie utracić ich właściwości lub też przydatności do spożycie. W takim przypadku nie musimy być Skazani na wynajmowanie chłodni! Możemy posłużyć się o wiele bardziej opłacalna alternatywą jaką jest kontener chłodniczy. O jego właściwościach, udogodnieniach oraz największych zaletach przeczytasz poniżej!
Czym wyróżnia się kontener chłodniczy?
Klasyczny kontenery magazynowe słyną z tego jak świetnie nadają się do magazynowania oraz transportowania produktów wszelkiej maści. Jednak istnieje część towarów, które wymagają zachowania stałej temperatury, tak by jej wahania nie wpłynęły na jakość produktów. Wówczas najlepiej zdecydować się na kontener chłodniczy, czyli rodzaj kontenera magazynowego wzbogaconego o system regulujący temperaturę oraz wilgoć. Kontener tego typu może być stosowany zarówno przy transporcie, jak i przy użytkowaniu w budynkach.
Magazyny te wyróżniają się możliwością regulacji temperatury od -30˚C do +30˚C. Warto podkreślić, że kontenery chłodnicze zostają stworzone w taki sposób, aby temperatura oraz warunki atmosferyczne na zewnątrz magazynu nie wpływały na jego temperaturę wewnątrz. Oznacza to, że żaden z powyższych czynników nie może naruszyć temperatury, w jakiej będziesz przechowywać swoje produkty. Jest to niezwykle ważne, szczególnie przy przedsiębiorstwach bazujących na produktach spożywczych, których zachwiania temperatury mogłyby sprawić, że byłyby one całkowicie niezdatne do spożycie. Podobnie jest również w przypadku utrzymywania temperatury produktów farmaceutycznych, chemicznych, a także roślin czy też kwiatów.
Cechy charakterystyczne kontenera chłodniczego
System regulujący temperaturę to nie jedyna cecha, która wyróżnia kontener chłodniczy. W przypadku powierzchni tego typu znaczenie ma również sama budowa kontenera oraz materiały, jakie zostały do niej wykorzystane. Kontenery chłodnicze SeaBox posiadają ściany wykonane z materiałów zapewniających bardzo dokładną izolację od warunków zewnętrznych, dzięki wykorzystaniu paneli typu Sandwich. Zamiast podłoże może zostać wykonane z podłogi płaskiej lub z podłoża gretingowego. Pierwsza opcja sprawdzi się bardzo dobrze w przypadku, gdy chcesz magazynować towar w kartonach, natomiast podłoże z gretingu aluminiowego sprawdzi się, gdy zależy ci na utrzymaniu stałej cyrkulacji powietrza.
Kontenery chłodnicze SeaBox mogą być wykorzystywane na wiele sposobów, dzięki możliwości dopasowania ich właściwości pod wymagania klienta. Jednym z elementów, który jest niezwykle istotny przy wyborze odpowiedniego kontenera jest pojemność. W ofercie SeaBox odnajdziesz cztery rodzaje kontenerów chłodniczych. Te o mniejszej pojemności mogą być wykorzystywane przykładowo jego chłodnie w restauracjach czy też hotelach, natomiast te większe sprawdzą się świetnie w przypadku dużych przedsiębiorstw oraz w transporcie.