pióro na stole

Jak wybrać pióro?

Artykuł zaktualizowany 7 maja 2020

Dlaczego warto kupić pióro?

Pióro to narzędzie piśmiennicze, które charakteryzuje się wysokiej jakości wykonaniem. Dzięki temu jest niezwykle wytrzymałe. Poza funkcją pisania, pełni również funkcję designerską (klasyką jest seria piór Parker Sonet: https://www.parkersklep.com/38-sonnet . Niezwykle eleganckie, stanowi sposób wyróżnienia się oraz podkreślenia prestiżu i stanowiska pracy. Ponadto, mają wiele zalet, do których można zaliczyć: 

 • dbałość o środowisko – w przeciwieństwie do długopisów, pióra wypełnia się atramentem, który najczęściej jest w szklanych pojemnikach. Dzięki temu można je napełnić albo oddać do recyclingu.
 • Trwałość – pióra wieczne są niezwykle trwałe. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że można ich używać przez całe życie.
 • ekonomiczność – wciąż są osoby, które błędnie myślą, że pióro to drogi wydatek, dostępny dla zamożniejszych osób. Porównując do kupowania wielu długopisów, wychodzi, że bardziej ekonomiczny wybór stanowi pióro.  Nie trzeba go tak często wymieniać i można stosować go przez wiele lat.
 • ekonomiczność – wciąż są osoby, które błędnie myślą, że pióro to drogi wydatek, dostępny dla zamożniejszych osób. Porównując do kupowania wielu długopisów, wychodzi, że bardziej ekonomiczny wybór stanowi zakup pióra wiecznego.  Nie trzeba go tak często wymieniać i można stosować go przez wiele lat.

Dla kogo pióro?

Pióro to produkt, który doskonale sprawdzi się zarówno u dzieci, jak i dorosłych. Idealnie sprawdzają się u osób, które chcą poprawić charakter pisma. Pismo piórem bowiem zmusza do większej koncentracji podczas pisania, co przekłada się na ładniejsze pisanie. Będą dobrym wyborem i dla dzieci, jak i dla dorosłych. W przypadku piór dla dzieci, warto wziąć pod uwagę:

 • Uchwyt,
 • Stalówkę,
 • Wagę pióra,
 • przyjazny design.

Jeżeli jesteś osobom początkującą, koniecznie postaw na  pióra Parker dla początkujących, idealny wyborem będą pióra z serii Jotter. Ponadto, piórem pisze się o wiele lżej, więc to również dobre rozwiązanie dla osób które dużo piszą.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu pióra?

Zakup pióra wiecznego to inwestycja na kilka dobrych lat. Dlatego warto wybrać solidną markę np. Parker, która cechuje się wysokiej jakości produktami. Marka istnieje na rynku od wielu lat i słynie z produkcji wytrzymałych i trwałych piór, które cenią sobie użytkownicy. Ponadto, zwróć uwagę na:

 • model – zastanów się czy wolisz klasyczną wersję, czy liczy się dla Ciebie nowoczesny design, 
 • budżet – określ jaką kwotę możesz przeznaczyć na zakup pióra. Pamiętaj, aby wybrać droższe pióra, wspomnianej marki Parker. Posłużą Ci o wiele dłużej,
 • waga – lżejsze pióra będą dobrą opcją dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z piórami oraz dla dzieci,
 • uchwyt – marka Parker stosuje w swoich piórach ergonomiczny kształt uchwytu, który ułatwia pisanie osobom początkującym. Ponadto, pomaga w poprawie pisma ręcznego, a także zachęca do prawidłowego umieszczenia palca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *