Kocyk do wózka, łóżeczka i fotelika

Kocyk do wózka, łóżeczka i fotelika – czy może być jeden?

Artykuł zaktualizowany 10 czerwca 2024

Ze względu na higienę i aspekty praktyczne rekomenduje się wybranie dla niemowlęcia lub małego dziecka trzech osobnych kocyków – do wózka, łóżeczka i fotelika. Przeczytaj, jakie argumenty za tym przemawiają i jak wybrać idealny kocyk do fotelika samochodowego, domowego łóżeczka i wózka, w którym dziecko codziennie wybiera się z rodzicem na spacer.

Trzy różne kocyki niemowlęce to higieniczny wybór

Jednym z argumentów przemawiających za kupnem dla dziecka trzech kocyków osobno do używania w domu, aucie i na spacerach jest zachowanie higieny. Przecież kołdry, w której śpisz w domowym łóżku, nie zabierasz ze sobą na piknik, prawda? Z tego samego względu rekomenduje się zarezerwowanie choćby jednego z nakryć dla malucha specjalnie do użytku poza domem – do gondoli lub spacerówki. To minimalizuje ryzyko przenoszenia bakterii, wirusów i innych patogenów z zewnątrz do domu. Na sezon wiosenno-letni do użytku w wózku przyda się leciutki kocyk z włókien bambusa, a na pozostałe miesiące cieplejszy kocyk całoroczny z bawełny lub bambusa. Piękne kocyki do wózka znajdziesz na https://bajum.pl/ .

Po co kupować osobny kocyk do fotelika samochodowego?

Co prawda kocyki używane do wózka mogłyby się sprawdzić też do auta, ale lepiej mieć w samochodzie dodatkowy kocyk do fotelika – nie zapomnisz go ze sobą zabrać z domu i zawsze będzie pod ręką, aby okryć maluszka. Każdy rodzic wie, o ilu rzeczach trzeba pamiętać, przygotowując się nawet na krótką podróż z dzieckiem. Dla maluchów są też specjalne otulacze do fotelika samochodowego z kapturkiem i otworami na 3- lub 5-punktowe pasy bezpieczeństwa. Idealne na zimę do nosidełka samochodowego. Gdy wyjmujesz niemowlę w nosidełku z auta, wystarczy, że założysz kapturek i zapniesz otulacz, aby dziecko nie zmarzło. Dla starszaka w czasie podróży przyda się większy kocyk bawełniany lub bambusowy, który nie pozwoli maluchowi zmarznąć.

Czysty i pachnący kocyk do łóżeczka w domu

Uroczy kocyk to atrybut czasu niemowlęctwa. Do spania w domu wybierz dla maluszka jedwabiście miękki w dotyku i antyalergiczny kocyk z przędzy bambusowej, bawełnianej lub połączenia obu włókien. Nie wiesz, na który się zdecydować? Na początek możesz wybrać do domu kocyk całoroczny z przędzy bambusowej, który jest przewiewny i oddychający. Przyda się o każdej porze roku – również jako otulacz – i jest dostępny w szerokiej gamie przepięknych wzorów i kolorów. Zwróć uwagę na to, czy materiał ma certyfikaty bezpieczeństwa (OEKO-TEX standard 100 w klasie I) i czy jest odpowiedni dla najmłodszych. Bogactwo wzorów i kolorów pozwoli wybrać ideał pasujący do wystroju pokoiku dziecięcego.

Trzy kocyki – do domu, do auta i do wózka – to rozsądne i wygodne rozwiązanie

Kocyki niemowlęce są narażone na zabrudzenia i ze względów higienicznych trzeba często je prać. Im masz więcej kocyków w zapasie, tym rzadziej musisz prać każdy z nich, co może przyczynić się do wydłużenia trwałości każdego z osobna.

Kocyki bambusowe są wszechstronne, ale warto mieć jeden zarezerwowany tylko do wózka, drugi do łóżeczka, trzeci do auta – kilka kocyków w zapasie to bardzo praktyczny i higieniczny wybór. O żadnym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką nakrycie dla maluszka wszędzie, gdzie będzie tego potrzebować.

Artykuł promocyjny.

Dodaj komentarz