torby-podrozne-ochnik

Jak wybrać torbę podróżną? Wybierz najlepszy model dla siebie

Artykuł zaktualizowany 30 sierpnia 2022

Wybór torby podróżnej może być trudny. Na rynku jest wiele modeli, które bez głębszego researchu mogą wydawać się do siebie bardzo podobne. Przed zakupem idealnej torby trzeba uwzględnić swoje najważniejsze potrzeby i preferencje, a następnie zapoznać się z ofertą rynku. Jak to zrobić?

Torba podróżna – jaki materiał wybrać?

OCHNIK, model TORMN-0251-99(W22)

OCHNIK, model TORMN-0251-99(W22)

Podstawową cechą dobrej torby podróżnej jest jej wytrzymałość. W trakcie wycieczek bagaż jest podatny m.in. na uszkodzenia. Wpływ na to mogą mieć zarówno warunki pogodowe, jak i zdarzenia losowe. Czasami torba będzie ściśnięta z innymi w luku bagażowym, a niekiedy trzeba będzie odłożyć ją np. na chropowatą powierzchnię. Z tego powodu najbardziej ceni się torby ze skór. Popularnością na rynku cieszą się te ze skóry licowej, które nie dość, że są wytrzymałe, to jeszcze stylowo wyglądają. Natomiast zwolennicy sportowych stylizacji mogą sięgnąć po torby z materiałów syntetycznych. Na szczególną uwagę zasługuje nylon, ponieważ jest trudny do zniszczenia i ma gładką, nieco satynową strukturę, która bardzo dobrze się prezentuje.

Różne rozmiary toreb podróżnych

Aby właściwie wybrać rozmiar torby podróżnej, trzeba wiedzieć, jakie będzie jej przeznaczenie. Jeśli zamierzasz wykorzystywać ją podczas wycieczek samochodem, rozmiar nie stanowi żadnego ograniczenia. Wybierz taki model, który spełni Twoje wymagania i zmieści się w bagażniku. Natomiast gdy torba ma służyć jako bagaż podręczny w samolocie, trzeba wziąć pod uwagę wymagania linii lotniczych, którymi podróżujesz najczęściej. W przypadku walizki rejestrowanej ograniczenia są znacznie mniejsze, więc przemyśl to, z jakim rodzajem bagażu podróżujesz zazwyczaj. Najczęściej pojemność toreb podróżnych wynosi ponad 30 litrów.

Jaki kolor torby podróżnej jest najlepszy?

OCHNIK, model TB-209-89

OCHNIK, model TB-209-89

Najpraktyczniejsze torby podróżne to te w ciemnych kolorach, ponieważ nie widać na nich zabrudzeń, a dodatkowo do wszystkiego pasują. Czerń i brąz to klasyczne, eleganckie odcienie. Torby w takich kolorach sprawdzą się zarówno podczas wyjazdów rodzinnych, jak i biznesowych. Warto zwracać uwagę także na barwę elementów ozdobnych. W bagażach z materiałów syntetycznych nierzadko pojawiają się wstawki o wyrazistym kolorze np. czerwonym. Nadaje im to charakteru i pomaga odróżnić je od innych np. na lotniskowym pasie z bagażami. W eleganckich torbach podróżnych ze skóry najczęściej pojawiają się srebrne elementy (zamki, klamerki), ale dla osób, które nie lubią tego typu wstawek, powstają też minimalistyczne modele w jednym kolorze np. w całości czarne.

Zalety toreb podróżnych – dlaczego warto?

Nowoczesne torby podróżne pozwalają na zachowanie porządku we wszystkich rzeczach zabieranych na urlop. Często mają znacznie więcej przegródek niż walizka i stosuje się w nich praktyczne rozwiązania jak np. komory na laptopy czy pokrowce na garnitury. Gdy torba nie jest pełna, zajmuje znacznie mniej miejsca niż pusta walizka o stałej konstrukcji. Dodatkowo bagaż można trzymać w dłoni, a dzięki odpinanym pasom nosić na ramieniu. Niektóre modele mają dodatkowo kółka, przez co bagaż można ciągnąć po ziemi.

Wybór najlepszego modelu dla siebie

OCHNIK, model TB-208-89

OCHNIK, model TB-208-89

Jeśli szukasz idealnej torby podróżnej, koniecznie weź pod uwagę to, jakiego rodzaju rzeczy będziesz w niej przewozić. Podczas wyjazdów służbowych sprawdzą się torby z wieloma kieszeniami, w których można umieścić komputer, dokumenty czy długopisy. Na wyjazdy wakacyjne warto zabrać torbę z jak największą komorą główną, w której zmieszczą się letnie stylizacje, buty, a nawet kapelusz. W przypadku podróżowania z dzieckiem należy zwrócić uwagę na mnogość kieszeni, aby nie pomieszać zabawek z ubrankami czy pieluchami.

Na wyróżnienie zasługują torby z dnem odpinanym podobnie jak walizka. Im cięższy będzie bagaż, tym lepiej, aby miał wbudowane kółka, dzięki którym nie trzeba będzie go cały czas dźwigać. Gdy wybierzesz już typ torby podróżnej, sprawdź, w jakich wersjach kolorystycznych jest ona dostępna i dobierz jej odcień do swoich preferencji.

Dodaj komentarz