narciarz

Jak wybrać rękawiczki na narty biegowe?

Artykuł zaktualizowany 13 maja 2022


Izolacja i ochrona to dwie główne funkcje rękawic narciarskich, jednak przemysł narciarski jest obecnie tak szeroko rozwinięty, że każdy typ narciarstwa daje możliwości użycia innego rodzaju rękawic. W końcu wielu z nas zrobi wszystko dla komfortu i bezpieczeństwa.


Biegowe rękawice narciarskie

Rękawice biegowe powinny przede wszystkim izolować dłonie przed chłodem oraz ewentualnymi otarciami o kijki. Ważne są obydwa te parametry, ponieważ biegi narciarskie wymagają dosyć intensywnej pracy rąk. Aby ruchomość stawów została zachowana, rękawice biegowe muszą też wystarczająco, ale nie nadmiernie dopasowane. Dopasowanie poprawia także chwyt kijków, a więc umożliwia ich sprawniejsze manewrowanie.

Większość dostępnych obecnie na rynku rękawic narciarskich jest także wodoodporna. W większości przypadków rękawice chronią również dłonie przed nadmierną potliwością, a spotkać można ponadto także modele ocieplane odpowiednie do zjazdu przy bardzo niskich temperaturach.

Rękawiczki Ziener – niemiecka tradycja dla wymagających

Rękawiczki Ziener to produkt uznanej marki o 70-letniej tradycji w produkcji rękawic sportowych, a ostatnio to także specjaliści branży zimowej w całej Europie. Ziener to produkty najwyższej jakości w atrakcyjnych cenach dla amatorów i zawodowców. Jest to marka znana z produkcji rękawic rowerowych, ale zimowe rękawiczki Ziener to klasa sama w sobie. To skuteczna ochrona i wentylacja, ale także idealne dopasowanie do dłoni. Rękawiczki Ziener to także najwyższej jakości materiały i idealne szycie, co sprawia, że jest to produkt odpowiedni nawet dla profesjonalnych biegaczy. Dostępne są w formie klasycznych rękawic pięciopalczastych, ale rękawiczki Ziener występują także produkty, które z łatwością naciągniesz na kurtkę i przymocujesz do nadgarstków: https://skiracecenter.pl/ziener/7316-2-levi-asr-minis-blue-92cm-22.html#/224,rozmiar,2.

Rękawice biegowe – funkcjonalność jest w cenie

Rękawiczki Ziener mają swoją długą historię (https://skiracecenter.pl/40_rekawice-narciarskie-ziener-w-ski-race-center), która sprawia, że tej marce po prostu warto zaufać. Wszystkie produkty były tworzone i doskonalone przez lata, a ich obecna wersja to najlepsze rękawice wykonane z najwyższą starannością o każdy detal. Do wyboru mamy tutaj produkty, które dzięki obecności długiego mankietu i zamka bocznego ułatwiają zakładanie i zdejmowanie rękawic. To daje także możliwość nałożenia rękawic bezpieczne na rękaw kurtki, a więc lepszą ochronę rąk przed wilgocią i chłodem. Wodoodporność łączy się tutaj z odpowiednią wentylacją, co sprawia, że ręce przestają się pocić, a komfort jazdy jest nie do przecenienia. Rękawiczki Ziener zawierają także koźlęcą skórę na wewnętrznej części rękawic, co poprawia czucie kijków, dzięki odpowiedniemu przenoszeniu energii. Te proste cechy powodują, że każdy z produktów marki Ziener to światowy poziom odpowiedni nawet dla zawodowców. Ale pamiętaj, że w sklepie skiracecenter.pl dostępne są także inne akcesoria odpowiednie dla niemal każdego typu narciarstwa.

Dodaj komentarz