finansowanie dla firm

Inwestycje w kapitał ludzki: jak dofinansowania mogą pomóc w tworzeniu lepszych zespołów?

Artykuł zaktualizowany 11 grudnia 2023

Mikro, małe, średnie i duże firmy mogą pozyskać dofinansowanie dla firm na rozwój. Inwestycje w kapitał ludzki są jednym z kluczowych obszarów, na które warto zwrócić uwagę. Sprawdź, na jakie wsparcie może liczyć Twoja firma, aby podnieść kompetencje pracowników.

4 rodzaje dofinansowań dla pracowników, o które warto wnioskować

Już teraz zapoznaj się z różnymi dofinansowaniami dla firm i ich pracowników. Przekonaj się, że taka inwestycja w rozwój zawsze się opłaca i nie musi dużo kosztować.

Podmiotowy System Finansowania

Podmiotowy System Finansowania (PSF) to program wspierający rozwój firm, dla których jednym z priorytetów jest inwestowanie w kapitał ludzki. PSF zapewnia dofinansowania na usługi zawarte w Bazie Usług Rozwojowych. Umożliwia przeszkolenie nawet wszystkich pracowników. Firma może otrzymać nawet do 100 tys. zł dofinansowania, co ma stanowić maksymalnie 80% kwoty za szkolenie. Program skierowany jest mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

Akademia Menadżera MŚP

Projekt oferuje dofinansowanie w wysokości maksymalnie 150 000 zł dla przedsiębiorstwa. Szkolenia przeznaczone są do doświadczonych oraz początkujących menadżerów i osób, które aspirują na stanowiska kierownicze. Program jest dostępny dla mikro, małych i średnich firm.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy

Gdy skorzystasz z tego programu, możesz otrzymać dofinansowanie dla firm, wynoszące nawet 100 000 zł. Krajowy Fundusz Szkoleniowy pomaga w dostosowaniu kwalifikacji pracowników do zmieniającej się gospodarki i oczekiwań współczesnego rynku pracy.

Należy podkreślić, że program oferuje aż 100% dofinansowania na wybrane szkolenia i możliwość uzyskania środków finansowych jeszcze przed ich rozpoczęciem. To bardzo korzystne rozwiązanie, które sprawia, że nie musisz wydawać pieniędzy na inwestowanie w kapitał ludzki, a tym samym wpływać na płynność finansową firmy. Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od wielkości może skorzystać z tego programu.

Sektorowe Rady ds. Kompetencji

Teraz możesz zyskać możliwość otrzymania nawet do 8 000 zł dofinansowania na każdego pracownika. Warunek jest taki, że dofinansowanie będzie stanowiło 80% wartości szkolenia. Trzeba podkreślić, że ten program ma na celu rozwijanie kompetencji pracowników, aby wzmocnić ich pozycję w przedsiębiorstwie i spełnić rzeczywiste oczekiwania, jakie stawia przed nimi pracodawca. O tego rodzaju dofinansowanie dla firm, mogą ubiegać się zarówno małe, jak i duże firmy.

Dlaczego warto inwestować w szkolenia dla pracowników?

Istnieje kilka ważnych powodów, dla których warto inwestować w rozwój pracowników, oto one:

  •  Wzrost wydajności i poprawa wyników – pracownicy o odpowiednich umiejętnościach są bardziej wydajni i przyczyniają się do osiągnięcia lepszych wyników.
  •  Wzrost motywacji – dzięki szkoleniom pracownicy czują się doceniani i zyskują realną możliwość rozwoju.
  •  Zwiększona konkurencyjność na rynku – wykwalifikowani pracownicy mogą znacząco wpływać na wzrost konkurencyjność firmy.

Artykuł partnera.

Dodaj komentarz