lot

Konto dla Młodych a płatności za granicą

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Masz Konto dla Młodych i zastanawiasz się, czy możesz dokonywać płatności w innych walutach albo realizować wypłaty za granicą? Konto dla Młodych i płatności kartą za granicą idą ze sobą w parze. Sprawdź z nami, jak wygodnie realizować płatności na przykładzie PKO Konta dla Młodych za granicą.


Konto dla Młodych i płatność kartą za granicą – jak to działa?

Planujesz podróż? A może chcesz wykonać przelew w innej walucie? Często płatności za granicą działają w ten sposób, że Twoja karta płatnicza (mimo że na koncie masz środki w PLN), dokona płatności w obcej walucie. Twoja transakcja zostanie przewalutowana zgodnie z obowiązującym kursem walut. Inna opcja to posiadanie konta walutowego, z podpiętą kartą wielowalutową,z którego będą pobierane środki w docelowej walucie. Przykładowo, jeśli chcesz wypłacić 10 EURO lub przelać taką kwotę online, dokładnie tyle zostanie odjęte od Twojego rachunku bankowego. Nie musisz martwić się o dodatkowe koszty związane z obsługą karty wielowalutowej.

Dowiedz się, jak działa PKO Konto dla Młodych i wypłaty za granicą.

PKO Konto dla Młodych – wypłaty za granicą

W PKO Konto dla Młodych masz 0 zł za obsługę rachunku i realizację standardowych przelewów oraz wypłaty z bankomatów w Polsce i na świecie. Możesz wykonywać szybkie i wygodne płatności zbliżeniowe telefonem i BLIKIEM. Korzystanie z karty debetowej nic nie kosztuje, jeśli wykonujesz minimum 4 płatności bezgotówkowe w miesiącu (w przeciwnym razie obsługa karty to 5 zł/miesięcznie). Wszystko załatwiasz wygodnie, szybko i bez wychodzenia z domu w aplikacji mobilnej IKO i serwisie internetowym iPKO. Możesz zgarniać atrakcyjne zniżki i promocje, a nawet oszczędzać z usługą Autooszczędzanie.

  • Konto dla Młodych PKO – płatności za granicą

Co jednak, gdy wybierasz się na wakacje, chcesz szybko wymienić walutę albo zrealizować przelew w innej walucie podczas zakupów online? Czy Konto dla Młodych PKO pozwala na swobodne płatności za granicą? Sprawdź, jak działa PKO Konto dla Młodych za granicą.

Możesz bez przeszkód realizować płatności i wypłaty w kraju i na świecie, ponieważ karta debetowa Mastercard od PKO ma funkcję wielowalutową. W prosty sposób możesz podpiąć do niej konto walutowe i dokonywać płatności w aż 10 walutach: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF. Z PKO Konto dla Młodych wypłaty za granicą, nie są obciążone dodatkowymi opłatami. Możesz płacić za granicą bez prowizji za przewalutowanie.

Jak założyć konto walutowe, jeśli masz Konto dla Młodych PKO?

  1. Otwórz aplikację IKO.
  2. Wybierz sekcję ,,Mój Bank’’, a następnie ,,Konta’’.
  3. Wybierz preferowaną walutę i otwórz konto walutowe.
  4. Uruchom kantor internetowy, podepnij konto walutowe do swojej karty wielowalutowej, którą masz przypisaną do Konta dla Młodych i wygodnie wymieniaj waluty .

Aby zasilić swoje konto walutowe, możesz skorzystać z kantora internetowego PKOBP, do którego masz darmowy dostęp w aplikacji IKO i serwisie internetowym iPKO.

Konto walutowe jest dostępne dla osób powyżej 13 roku życia. Konto dla Młodych z kartą walutową to dobre rozwiązanie dla osób w wieku 18-26 lat, które planują wakacje lub regularnie realizują płatności w innych walutach (np. podczas zakupów online). Konto dla Młodych idealnie sprawdza się w przypadku młodych dorosłych, którzy wciąż się uczą, studiują i stawiają pierwsze kroki na rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *