para oglada film

Filmy o zakładach i hazardzie, które każdy powinien zobaczyć

Artykuł zaktualizowany 8 sierpnia 2022


W ostatnich latach niemal każdy legalny bukmacher w Polsce proponuje zróżnicowaną ofertę dyscyplin sportowych. Miłośnicy hazardu mogą obstawiać ulubione gry wirtualne i typować wyniki nadchodzących meczów. Polscy gracze mogą liczyć na legalne zakłady dostępne w aplikacji mobilnej. 


Serwis bukmacherski ma wiele zalet, wśród których warto wspomnieć wysokie bezpieczeństwo danych osobowych. Kierując się zasadą odpowiedzialnej gry, legalni bukmacherzy 2022 umożliwiają dostęp do treści na stronie tylko osobom pełnoletnim. Jednak zainteresowanie grami wirtualnymi jest coraz większe, dlatego poniżej zamieszczamy listę najlepszych filmów do obejrzenia dla tych, którzy interesują się tematyką hazardu.

Wielki Szu (1982)

Jeśli chodzi o polskich filmach dotyczących zakładów bukmacherskich, to przede wszystkim należy wymienić perłę polskiej kinematografii. Wielki Szu to historia doświadczonego szulera, który czuje się świetnie w niedostępnym dla przeciętnego człowieka świecie dużych pieniędzy, luksusowych hoteli i pięknych kobiet. Główny bohater (Jan Nowicki) to wielki szuler, który przypadkowo poznaje młodego taksówkarza (Andrzej Pieczyński) i pomaga mu poznać poker z innej strony, pokazując wielki świat hazardu. Jest to film pełen akcji, który opowiada o rewanżu i życiu oszustów karcianych. 

Piłkarski Poker (1989)

Ten film głównie skupia się na aferze korupcyjnej w krajowej piłce nożnej pod przywództwem Fryzjera. Film komediowy to opowieść o sportowcu, który zdobył karierę sędzi sportowego. Jan Laguna zarabiał dużo, ale wysokie zarobki wynikały raczej nie z rzetelnego wykonywania obowiązków na stanowisku dobrze opłacanego sędziego, ale z ustawienia wyników meczów. Reżyser Janusz Zaorski zadbał o to, aby pokazać, jak była stworzona spółdzielnia, która łączyła prezesów klubów ówczesnej polskiej ekstraklasy. Widzowie mogą zajrzeć za kulisy środowiska piłkarskiego, w którym główni bohaterowie to drukowani mecze, przekupni sędziowie i piłka nożna.

Podwójna gra (2005)

W wyniku kontuzji zawodnik futbolu amerykańskiego (Matthew McConaughey) nie może kontynuować kariery na boisku, dlatego skupia się na typowaniu wyników meczów, w czym się dobrze sprawdza. Nieudana kariera piłkarska otwiera drzwi w świat hazardu, a Brandon Lang staje się jednym z najlepszych bukmacherów w historii. Odkryć żyłkę hazardu głównemu bohaterowi pomaga Walter Abrams (Al Pacino), specjalista w zakładach sportowych, który pomaga Langu dołączyć do grona manhattańskiej elity. Jednak dopiero po tym, jak Brandona opuści szczęście, bohater zrozumie, że przez cały czas był ofiarą manipulacji.

Ocean’s Thirteen (2007)

13 znajomych Oushena to legenda o kasynach i hazardzie, która oferuje wciągającą historię przyjaźni i oszustwa. Główni bohaterowie budują duży hotel z kasynem i jednocześnie tworzą plan wielkiego oszustwa. Obrażony właściciel kasyna, który został obrabowany w Las Vegas, chce zemsty i odszkodowania. Znalazł wszystkich, którzy go obrabowali i zmusza ich do zwrotu skradzionych pieniędzy w ciągu dwóch tygodni. Główny bohater (D. Clooney) ponownie zbiera swój zespół składający się z profesjonalnych oszustów i złodziei, i zaczyna realizować kradzieże w europejskich stolicach. Ta historia ma i drugą część, w której aktorzy są tacy sami jak w pierwszej części, ale wśród nich tajemniczy konkurent Ocean z Francji — Night Fox w wykonaniu V. Kassela.

21 (2008)

Historia studentów MIT oparta na faktach, która pokazuje, jak młodzi ludzie za pomocą swojej wiedzy matematycznej wygrywają w blackjacka. Zresztą to jest najpopularniejsza gra karciana, która wchodzi w ranking bukmacherów. Grupa inteligentnych studentów podbija kasyna w Las Vegas, aktywnie korzystając z fałszywych dokumentów i kierując się wskazówkami uniwersyteckiego profesora matematyki, który opracował metodę liczenia kart. Zaślepieni łatwymi pieniędzmi studenci nie zdają sobie sprawę z tego, że nimi zainteresował się szef ochrony kasyna. 

Pasmo Sukcesów (2012)

Królowie ruletki to prawdziwa historia rodziny Pelayo, która odkrywa legalną metodę wzbogacania się. Stosując analizę matematyczną koła ruletki, Pelayo obstawiali zakłady na te same numery. Nie jest to zabronione przez regulamin, a taka metoda przynosi wielkie wygrane. Rodzinny klan Pelayo staje się królem ruletki, jednak ochrona kasyna coraz częściej przygląda się faworytom fortuny. Niemniej jednak Pelayo nie chce porzucić wypracowanego schematu nawet pod groźbą właścicieli kasyna.

Gracz (2014)

Zachwycająca historia o młodym hazardziście, który wciąga w świat wielkich wygranych i niesamowitych zakładów poznaną na pustynnych bezdrożach młodą dziewczynę. Księżniczka zaczyna pomagać hazardziście i razem oni grają o bardzo wysokie stawki. Jednak główny bohater przegrywa pieniędzy, a na niego polują gangsterzy. 

Gra o Wszystko (2017)

Opowieść o byłej narciarce Molly Bloom, która zakłada nielegalny klub pokerowy w Stanach. Wszechstronnie utalentowana młoda główna bohaterka (Jessica Chastain) gości w swoim ekskluzywnym kasynie największe gwiazdy Hollywood i światową elitę. Jednak w momencie, gdy do jej drzwi zapukało FBI, grozi jej utrata zarobionych pieniędzy i wieloletnie więzienie. Los Molly jest w rękach jej adwokata. 

Ocean’s 8 (2018)

Debbie Ocean (Sandra Bullock) zbiera ekipę, aby zaplanować kradzież biżuterii w muzeum sztuki w New York. Jej cel to naszyjnik za 150 mln dolarów, który podczas Gali Met będzie miała na sobie słynna aktorka Daphne Kluger (Anne Hathaway). Główna bohaterka potrzebuje pomocy swojej wspólniczki Lou Miller (Cate Blanchett), jubilerki Amity (Mindy Kaling), oszustki Constance (Awkwafina), paserki Tammy (Sarah Paulson), hakerki Nine Ball (Rihanna) i projektantki mody Rose (Helena Bonham Carter). Kobiety pewne hazardu nie mogą sobie pozwolić nawet na najmniejszy błąd. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *