Długie i gęste rzęsy – jak takie mieć?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Wiele kobiet zastanawia się, jak pielęgnować swoje rzęsy, aby były zdrowe i dzięki temu pięknie wyglądały. Często decydują się na sztuczne, doczepiane rzęsy. Te jednak nigdy nie będą wyglądać tak zjawiskowo, jak naturalne. Jak postępować, aby cieszyć się gęstymi i długimi rzęsami?


Jakie produkty stosować?

Wygląd naszych oczu w dużej mierze zależy właśnie od rzęs. Dzięki długim, gęstym rzęsom nasze oko „otwiera się” i wydaje się być dużo większe, niż w rzeczywistości. Dlatego też warto zadbać o nasze rzęsy, aby nie musieć stosować sztucznych kępek czy rzęs na pasku. Co ciekawe, naturalne sposoby mogą zdziałać cuda. Popularnym i bardzo skutecznym sposobem jest używanie na rzęsy oliwy z oliwek. Ta sprawi, że nasze rzęsy staną się mocniejsze i gęstsze.

Podobne efekty wywoła olejek rycynowy. Produkty te możemy nakładać na nasze rzęsy na przykład za pomocą szczoteczki od starego tuszu do rzęs. Pamiętajmy jednak, aby była ona bardzo dobrze wyczyszczona. Wystarczy nałożyć tylko odrobinę tych produktów, ponieważ ze względu na swoją rzadką konsystencję mogą niestety spływać nam do oczu. Takiego problemu nie będzie z wazeliną. Ta zabezpieczy nasze rzęsy, a dzięki temu staną się one gęstsze, mocniejsze i zdrowsze.

Nie ma ryzyka, że produkt spłynie nam do oczu. Jeśli naturalne metody nam nie wystarczają, warto zdecydować się na zakup odżywki do rzęs. Pamiętajmy jednak, aby wybierać takie, których skład będzie bezpieczny dla naszych oczu. Dostępne obecnie na rynku odżywki skutecznie poprawią kondycję naszych rzęs. Najbardziej polecane to na przykład Oceanic Long 4 Lashes, Nanolash czy Miralash.


Podstawowe zasady pielęgnacji rzęs

Odżywki i inne produkty, którymi możemy poprawić ich wygląd to nie wszystko. Powinnyśmy dostosować naszą pielęgnację w taki sposób, aby nie wyrządzać naszym rzęsom krzywdy. Podstawową zasadą jest codzienne dokładne zmywanie makijażu. Niezmyty tusz do rzęs powoduje, że stają się one bardzo kruche i łamliwe. Pamiętajmy jednak, aby makijażu nie zmywać zbyt gwałtownie i nie pocierać przy tym zbyt mocno oczu. Przez to nasze rzęsy mogą nadmiernie wypadać.

Wystarczy, że wacik nasączymy w preparacie do demakijażu, a następnie przyłożymy go do oka na kilka minut. W ten sposób delikatnie rozpuścimy resztki makijażu. Najbardziej oczywistą, choć często zapomnianą przez nas zasadą, jest zdrowy tryb życia, w szczególności zbilansowana dieta. Ma ona bowiem wpływ nie tylko na wygląd naszej skóry, paznokci i włosów, ale także właśnie rzęs.


 

Dodaj komentarz