make up

Jak zrobić makijaż dla opadającej powieki?

Artykuł zaktualizowany 31 stycznia 2022

Wiele pań bez względu na wiek boryka się z opadającą powieką. To częsty problem, co ciekawe pewne triki makijażowe potrafią zniwelować tę popularną wśród kobiet przypadłość. Jak zrobić makijaż dla opadającej powieki? Sprawdź nasz poradnik! W nim krok po kroku masz przedstawiony cały proces. 

Opadająca powieka – co to takiego?

W większości przypadków opadająca powieka wiąże się z wiekiem i utratą kolagenu, niekiedy też ta przypadłość jest uwarunkowana genetycznie, więc ją dziedziczymy. Poprzez tą niedoskonałość twarz wygląda smutno, a spojrzenie traci głębie. Oka wydaje się małe, a my na zmęczone.

Największym problemem jest to, że pojawia się tak zwana „poduszeczka”, czyli luźna fałda skóry przykrywająca powiekę, czasem nawet sięga aż do linii rzęs. Dzięki odpowiedniemu makijażowy jesteśmy w stanie ukryć ten mankament, i to bez zabiegów chirurgicznych. Mało tego, dodatkowo optycznie powiększymy oko!

Jak wykonać makijaż dla opadającej powieki?

Opadającą powiekę można skutecznie zatuszować. Wystarczy w odpowiedni sposób aplikować kosmetyki, a także używać należytych barw. Konieczne są dwa cienie – jasny i ciemniejszy. Jak wykonać klasyczny makijaż dla opadającej powieki? Poniżej jest instrukcja krok po kroku:

1. Dobrze przygotuj skórę, aby cień się długo utrzymał, tak jak inne zaaplikowane w tej lokalizacji kosmetyki. Po pierwsze nałóż na powiekę bazę lub korektor, następnie odczekaj chwilę aż wyschnie. Delikatnie przypudruj to miejsce. Dzięki temu zapobiegniesz obsypywaniu oraz nieestetycznemu rolowaniu cieni.
2. Przechodzimy do makijażu oka. Jasny cień, na przykład lekko brązowy aplikujemy, na tak zwanej poduszeczce, czyli tuż nad ruchomą powieką. Na wierzchu rozcieramy delikatnie ciemniejszy produkt. Rób to przy otwartym oku, tak aby część poruszająca się pozostała jaśniejsza.
3. Dolną powiekę również należy pomalować tymi samymi cieniami, tak by płynnie połączyć oba elementy ze sobą. Co ważne zrób większą linię, dzięki temu nie pomniejszysz oka.

W bardziej skomplikowanej wersji makijażu pojawią się dodatkowe elementy:

1. Przy linii rzęs na górze rozetrzyj czarną kredkę lub zrób bardzo cienką kreskę – ma się ona kończyć wraz z zewnętrznym kącikiem oka.
2.W wewnętrznym kąciku oka nanieś rozświetlacz bądź cień z drobinkami, zrób tak samo pod łukiem brwiowym.
Linię wodną pomaluj białą lub perłową kredką.
3. Na sam koniec mocno wytuszuj rzęsy, najlepiej kilkukrotnie. Dobrze jest wcześniej podkręcić je zalotką. Można dodatkowo musnąć policzki różem, rozświetlaczem, tudzież bronzerem.

W wieczorowej odsłonie make up niech pojawi się odrobina błysku. Lśniący cień, czy brokatowy wariant  znajdzie się tylko i wyłącznie na ruchomej części powieki. Równie dobrze sprawdzi się ten nałożony w wewnętrznym kąciku oka.

Co z ustami? Wargi w mocnym kolorze skutecznie odwrócą uwagę od górnej części twarzy. Postaw na czerwień, róż, albo na inną równie odważną barwę. Pamiętaj, aby była ona dobrana do typu Twojej urody! Kosmetyk może być matowy, albo ze spektakularnym efektem glow.

Triki makijażowe, które niwelują opadającą powiekę

Jeśli masz opadającą powiekę to trzymaj się zasady, że ciemne cienie chowają naszą niedoskonałość, a jasne wręcz przeciwnie, mocniej uwypuklają. Światłocień działa tutaj magicznie! Najlepiej sprawdzają się matowe cienie, choć to nie oznacza, że nie możemy używać tych błyszczących. Te mieniące się należy aplikować wyłącznie na ruchomej części, ale rób to tak, aby nie pojawiły się w żadnym wypadku, na tak zwanej poduszeczce.

Długie i podkręcone rzęsy skutecznie odwracają uwagę od opadającej powieki. Mało tego, dzięki nim optycznie powiększymy same oko. Na wieczór polecamy sztuczne rzęsy, albo kępki. Dlaczego? One naprawdę dają piorunujący efekt!

Jeśli chcesz używać kredki na linii wodne koniecznie musi być jasna, na przykład biała bądź perłowa. Ciemna niestety, ale jest zbyt wyrazista, ponadto pomniejszy nam oko. Linia na górnej powiece najkorzystniej wygląda w sytuacji, gdy jest cienka, tudzież delikatnie roztarta.

Równie istotne przy opadającej powiece są brwi. Muszą być zadbane oraz idealnie ułożone. Z pewnością przyda się grzebyk, pomada oraz kredka. Dobrze jest tuż pod nimi zaaplikować odrobinę rozświetlacza tudzież mieniącego się cienia, ponieważ to lekko uniesie łuk brwiowy, a co za tym idzie otworzy oko.

Dodaj komentarz