kamera samochodowa w aucie

Dlaczego warto mieć kamerę samochodową zamontowaną na stałe w swoim aucie?

Artykuł zaktualizowany 1 kwietnia 2022


Kamera samochodowa jest bardzo sprytnym urządzeniem, które może ci się przydać w wielu sytuacjach. Dzięki niej możesz nagrywać całą swoją trasę, a także rejestrować i monitorować wiele zdarzeń losowych w swoim samochodzie. Wielu kierowców zastanawia się, czy takie urządzenie zamontować w swoim samochodzie. Kamery samochodowe wymagają kart pamięci, stały dostęp do energii elektrycznej, no i trzeba gdzieś takie urządzenie zamontować. Jednak posiadacze taki video rejestratorów, nie wyobrażają sobie codziennej jazdy bez kamery samochodowej. Co zatem przemawia za posiadaniem takiego monitoringu, dowiesz się w tym artykule.


5 powodów dlaczego warto mieć kamerę samochodową w aucie

1. Rejestracja zdarzeń losowych

Wypadek samochodowy, stłuczka może zdarzyć się każdemu kierowcy. Niezależnie czy masz świetnie opanowaną jazdę samochodem, czy jesteś początkujący. W każdej sytuacji jesteś uczestnikiem drogi, na której są też inni.

Zatem jak dojdzie do nieszczęśliwego wypadku, szuka się wtedy winnych zdarzenia. Przy tym może się zdarzyć, że nie wiadomo kto jest winny, lub osoba winna się wypiera. Rejestrator całego zajścia rozwiąże ten problem. Dzięki niemu rozstrzygnięcie sprawy jest bardzo proste i skuteczne. W takiej sytuacji nikt nie będzie dyskutował. Ponadto w czasie takiego zdarzenia bez problemu zidentyfikujesz tablice rejestracyjne dowolnego pojazdu. Kamera samochodowa uwiecznia również wnętrze auta, jak i jest możliwość zainstalowania tylnej kamery. Wtedy całość jest w pełni uwieczniona.

2. Coraz lepsza klasa wykonania takich urządzeń

Pierwsze kamery samochodowe no cóż, nie były zbyt dokładne. Nagrywały rozmazany obraz, który przypominał slajd z pikselami i problem był z identyfikację. Natomiast obecne urządzenia gwarantują bardzo dobrą jakość obrazu full HD. Kwestia zakupu naprawdę dobrego sprzętu.

3. Lepszy styl jazdy

No cóż, każdy ma swoje nawyki co do jazdy samochodem lub dopiero uczy się nim prawidłowo jeździć. Co prawda posiadanie kamery video w aucie nie zwiększy bezpieczeństwa naszej jazdy. Niemniej jednak nagrana trasa może pokazać ci, gdzie robisz błąd. Wtedy może zmienić i poprawić swój styl jazdy samochodem.

4. Monitoring 24 godziny na dobę

Każda kamera oferuje tzw. tryb parkingowy. Wykrywa ruch koło twojego auta. Jeżeli chodzi o zasilanie kamery w trakcie postoju, to wystarczy dobry powerbank. Niektóre rejestratory mają zasilacze ACC i nie rozładowują akumulatora. W ten sposób będziesz wiedział, co się działo z twoim samochodem w trakcie postoju. Kamery samochodowe mogą nagrywać piękne i malownicze krajobrazy, a nawet robić zdjęcia.

5. Przydatne funkcje w trakcie jazdy

Kamery samochodowe posiadają dodatkowe funkcje, takie jak asystent, czy alarm. Inną dość dogodną opcją jest połączenie z systemem GPS, który ustala lokalizacje pojazdu, a także rozrysuje przebieg jego trasy. Dzięki WiFi prześlesz dane bezprzewodowo do urządzenia mobilnego. G-sensor wykrywa wstrząsy i zabezpiecza video z takim zajściem. Dzięki funkcji HDR obraz będzie wyraźniejszy oraz stabilniejszy. Niweluje ona jazdę po nierównej nawierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *