hotel krka

Dlaczego najstarszy hotel w Chorwacji skradł serce Grupy PCTI ?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Chorwacja skradła serce Polsko – Chorwackiego Towarzystwa Inwestycyjnego (PCTI) nie tylko ze względu na piękne krajobrazy i wakacyjną atmosferę. Działając w branży nieruchomości członkowie Grupy PCTI doskonale znają się na obiektach turystycznych. Ich pasją stały się nie tylko nowoczesne kempingi i hotele, ale także cenne historycznie budowle.

Nie bez powodu zainteresowano się jednym z najstarszych hoteli na terenie państwa Chorwackiego – hotelem Krka, położonym w Šibeniku. Niedawno nieruchomość ta została przejęta Grupę PCTI. Co zdecydowało o tym, że hotel Krka znalazł się wśród własności zarządzanych przez PCTI? Chorwacki rynek nieruchomości łakomym kąskiem dla inwestorów jest już od dłuższego czasu. Dlaczego dopiero teraz przejęto ten wyjątkowy hotel i na czym polega jego wyjątkowość?


Krótka historia hotelu Krka

Mury hotelu z Šibeniku mają ponad sto lat. Budynek powstały w 1876 roku z inicjatywy Cesarza Franciszka Józefa I. Przez wiele lat nieruchomość ta zmieniała swoich właścicieli, ale od początku pozostawała centrum turystycznego i towarzyskiego życia miasteczka. Jej piękne i solidne fundamenty oraz mury, choć dziś mocno zniszczone dzielnie przetrwały okres I i II Wojny Światowej. Upływ czasu pozostawił na nich swój ślad i w dużym stopniu wymagają one renowacji.

 

hotel krka

Obecnie hotel Krka zyskał szansę na zupełnie nowe życie, znajdując się we własności grupy Polsko-Chorwackiego Towarzystwa Inwestycyjnego (PCTI) . Obiekt zgodnie z planami nowego właściciela zostanie wyremontowany i zyska nowoczesny standard 5 – gwiazdkowego hotelu, do 2021 roku ma być oddany do użytku gości hotelowych. Oznacza to, że już za dwa lata wakacje możesz zaplanować nad pięknym, chorwackim wybrzeżem w Šibeniku!


Ekspansja na Chorwackim rynku z myślą o turystyce i kulturze

Nabywanie nieruchomości to zazwyczaj dość długi proces, który z pomocą doświadczonych doradców można przejść płynnie i bezproblemowo. Spółka konsekwentnie dążyła do zdobycia prawa własności hotelu Krka- jednego z najstarszych chorwackich hoteli. Starania zakończyły się niepodważalnym, wielkim sukcesem grupy PCTI. W ten sposób chorwacko – polska firma przejęła najstarszy hotel w Chorwacji w celu jego rewitalizacji i przywrócenia mu dawnej świetności oraz prestiżu.

Nie każdy wie, że dotąd zaniedbany hotel Krka był dawniej miejscem tętniącym życiem, chętnie odwiedzanym przez podróżników ze wszystkich stron świata. Dzięki działalności PCTI, niebawem w sercu miejscowości Šibenik znowu zawitają turyści, by dalej zachwycać się pięknem architektury hotelu oraz otaczającą go przyrodą.

pokój krka

Jedną z wartości wyznawanych przez działalność PCTI jest podnoszenie standardu przejmowanych nieruchomości. To dlatego chorwacka nieruchomość zgodnie z planami inwestorów ma zyskać status 5- gwiazdkowego hotelu przyjaznego dla gości. Wszystko to dzieje się z myślą o rozwoju turystyki oraz zachowywaniu na dłużej niepowtarzalnej kultury chorwackiej.

W końcu tylko my możemy ratować bezcenne nieruchomości przed skutkami upływu czasu, zachowując ich piękno dla przyszłych pokoleń. Dzięki renowacji hotelu Krka zachowana na dłużej zostanie kultowa architektura, która swoją wartością przewyższa nowoczesne budynki na terenie całej Europy.

kuchnia w hotelu krka

korytarz w pokoju

Chorwacja atrakcyjna nie tylko turystycznie, ale też inwestycyjnie dla PCTI oraz jej klientów pozostaje skarbem, o który należy dbać dla zachowania jego trwałości i wartości. Przywracając wizerunek hotelu Krka sprzed lat, inwestorzy z PCTI odzyskają niebanalną nieruchomość, w której niejeden turysta zechce spędzić swoje wakacje.

O bieżącym postępie prac nad renowacją budynku PCTI będzie informowało na swojej stronie internetowej – www.pcti.pl. Jeżeli jesteś zainteresowany wynajmem pokoju w jednym z najstarszych Chorwackich hoteli na terenie Šibeniku, to uważnie śledź bieżące relacje o pracach renowacyjnych. Być może właśnie Ty będziesz jednym z pierwszych gości świeżo wyremontowanego hotelu Krka.


 

One thought on “Dlaczego najstarszy hotel w Chorwacji skradł serce Grupy PCTI ?

  1. Hotel z zewnątrz na razie nie wygląda zachwycająco, ale jestem przekonany, że po remoncie będzie prezentował się naprawdę okazale. Myślę, że ta inwestycja ma szansę całkiem szybko się zwrócić.

Dodaj komentarz