magazyn

Dlaczego lepiej wynajmować magazyny niż budować własne? Jest kilka powodów

Artykuł zaktualizowany 19 października 2023

Rozwijające się przedsiębiorstwo usługowo-produkcyjne poszukuje kolejnych metrów kwadratowych powierzchni, aby składować wytwory własnej działalności lub przetrzymywać elementy do ich produkcji. Wiele firm stoi wtedy przed dylematem – czy lepiej wybudować własny magazyn od podstaw, czy poszukać stojącego już budynku na wynajem?

Potrzeba użytkowania kolejnych magazynów zdeterminowana jest wieloma kwestiami. To ekspansja na kolejny rejon kraju, rozbudowa oferty danego przedsiębiorstwa, zwiększenie produkcji albo plan rozwoju sprzedaży. Niezależnie od motywacji, wynajem kolejnej powierzchni magazynowej daje większe korzyści (szczególnie przy dynamicznym rozwijaniu firmy), niż budowanie własnych hal.

Jakie korzyści przynosi wynajem magazynu w porównaniu do budowy własnego?

Przede wszystkim budowa własnego magazynu generuje ogromne koszty, wymaga spełnienia licznych procedur oraz (co niekiedy jest najważniejsze) czasu. Rozwijane przedsiębiorstwo musiałoby na początku znaleźć i kupić działkę inwestycyjną, otrzymać niezbędne pozwolenia na budowę, a następnie wdrożyć procedurę. To wszystko trwa. Potencjalni klienci nie chcą natomiast czekać.

W przypadku najmu cała procedura rozwojowa jest prostsza. Wystarczy znaleźć odpowiednią halę lub teren otwarty, uwzględniając powierzchnię magazynu, charakterystykę podłączenia do mediów (szczególnie energii elektrycznej) oraz cenę za wynajem. Umowa podpisywana jest w szybszym trybie, a już po jej zatwierdzeniu przedsiębiorstwo może wprowadzać się na przygotowany teren magazynu.

Gdzie szukać powierzchni magazynowych, dostosowanych do naszych potrzeb?

Najlepszym sposobem wyszukiwania ofert najmu powierzchni magazynowych jest Internet. Intuicyjne wyszukiwarki dają możliwość znalezienia odpowiedniej hali lub magazynu otwartego, uwzględniając lokalizację i powierzchnię, a doświadczeni eksperci pomogą wynegocjować korzystne warunki.

Warto sprawdzać oferty powierzchni magazynowych na takich stronach jak https://warehousemarket.pl/. To wyszukiwarka, w której można znaleźć magazyny z całej Polski i sięgnąć po pomoc profesjonalnego i doświadczonego doradcy w kwestii nieruchomości przemysłowych oraz logistyki magazynowej. Kontaktując się z przedstawicielami takich firm możemy mieć pewność, że otrzymujemy usługę najwyższej jakości i ofertę powierzchni magazynowych dobranych do potrzeb klienta.

Dodaj komentarz