piwa bezalkoholowe

Czym są piwa bezalkoholowe?

Artykuł zaktualizowany 3 października 2021


Piwa bezalkoholowe są obecne na polskim rynku od wielu lat. Ich smak i aromat ewoluował jednak. Dzisiaj zupełnie nie przypominają trunków sprzed dekady. Czym tak naprawdę są? Jak smakują? Czy warto po nie sięgać? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.


Po jakim piwie można wsiąść za kierownicę?

Na każdej imprezie znajdzie się przynajmniej jedna osoba, która nie pije piwa, ponieważ tego samego wieczoru musi jeszcze wsiąść za kierownicę. Tymczasem trudno wyobrazić sobie bez tego trunku grilla albo plenerowego spotkania ze znajomymi. Piwo doskonale gasi pragnienie. Dzisiaj samochód nie musi jednak stanowić ograniczenia. Można bowiem sięgnąć po piwa bezalkoholowe. Tego typu, współczesne trunki w smaku nie ustępują swoim alkoholowym odpowiednikom. Szczególnie wtedy, gdy sięgnie się po piwa bezalkoholowe znanych i cenionych na rynku browarów. Polecamy w szczególności browary rzemieślnicze.

Czym są właściwie piwa bezalkoholowe?

Piwa bezalkoholowe to te zawierające jedynie śladowe ilości alkoholu. Zawartość tego składnika w trunku nie może bowiem przekroczyć 0,5 procent jego całkowitej objętości. Produkcja piw bezalkoholowych w zasadzie nie różni się niczym od produkcji tradycyjnych piw. Po prostu w pewnym momencie fermentacja trunku jest przerywana. W ten sposób nie dochodzi do wytworzenia alkoholu. Zarazem jednak napój ten nie traci walorów smakowych i zapachowych. Praktycznie niczym nie różni się od tradycyjnego piwa. W Polsce utarło się, że piwa bezalkoholowe oznaczane są etykietami z niebieskimi akcentami.

Jakie właściwości ma piwo bezalkoholowe?

Piwa bezalkoholowe są zatem dobrą alternatywą dla osób, które są zmuszone do prowadzenia pojazdu. Można je zabrać również na jachty i żeglować bez obaw o kontrolę policji. Warto również wspomnieć o tym, że piwo bezalkoholowe jest niskokaloryczne. Obecny w nim cukier nigdy bowiem nie przekształca się w alkohol, który to odpowiada za tak zwany „brzuszek piwny”. Teoretycznie zatem piwa bezalkoholowe mogą też stanowić dobre rozwiązanie dla osób, które dbają o linię albo pozostają na diecie. Te dwa elementy da się dzisiaj pogodzić.

Gdzie kupić piwo bezalkoholowe?

Piwa bezalkoholowe dostępne są dzisiaj niemal we wszystkich sklepach. Można nawet wybierać dany typ piwa bezalkoholowego. Polecamy chociażby piwo American Freedom sygnowane marką Doctor Brew. Znajdziesz je między innymi na stronie Browaru Tenczynek. To piwo z lekką goryczką, a zarazem wyraźną nutą cytrusów. Poza tym jest lekko zmętnione, co jest charakterystyczne dla piw wyprodukowanych w stylu American Pale Ale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *