ślub

W co się ubrać na wesele?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Ślub i wesele to wydarzenia, które wymagają sporych przygotowań. Dotyczy to nie tylko Państwa Młodych i ich najbliższej rodziny, ale również wszystkich zaproszonych gości. Schludny wyjściowy ubiór ma znaczenie nie tylko dla naszego samopoczucia, ale jest też wyrazem szacunku i zaangażowania.

Panowie mają tutaj nieco łatwiej, ponieważ na takie okazje zakładają zazwyczaj garnitur lub elegancki zestaw z marynarką. Natomiast Panie mają przed sobą wybór sukienki oraz odpowiednich dodatków.


Bielizna pod wyjściową kreację

Pierwszą warstwą odzieży, którą zakładamy na siebie pod sukienkę, jest bielizna. Wydawałoby się, że nie ma ona wielkiego znaczenia, gdyż nie jest bezpośrednio widoczna, ale jej zły dobór może tak naprawdę popsuć całą naszą stylizację. Najlepszym wyborem okazuje się zazwyczaj gładki stanik w cielistym kolorze oraz bezszwowe majtki. Dzięki temu, bez względu na materiał kreacji, bielizna nie będzie się odznaczać, a gdy jej fragment zostanie odsłonięty – kolor kompletu nie będzie rzucał się w oczy na tle skóry.

Trzeba pamiętać również o właściwym dopasowaniu fasonu – szczególnie, gdy wybrana sukienka ma mniej typowy krój – głęboki dekolt, odsłonięte plecy, brak ramiączek. Jeżeli w swojej sylwetce dostrzegasz pewne niedoskonałości i wpływa to na Twoje samopoczucie, możesz dodatkowo zdecydować się na zakup pasa wyszczuplającego. Taki element garderoby zamówić możesz na stronie https://www.zdrowiewmodzie.pl/66-pasy-wyszczuplajace. Pas wyszczuplający poprawi wygląd talii i brzuszka, co szczególnie docenisz po zjedzeniu większej niż w powszednim dniu ilości jedzenia.


Wyjściowa sukienka

W wyborze wyjściowej sukienki panuje duża dowolność, dlatego postaw na fasony i kolory, w których wyglądasz i czujesz się najlepiej. Pamiętaj jednak o zachowaniu kilku podstawowych zasad. Po pierwsze, nie decyduj się na kreację w białym kolorze. Biel to kolor zarezerwowany dla Panny Młodej i nie powinnaś zakładać białej sukienki nawet, gdyby była to Twoja ulubiona barwa. Nie wypada też zakładać sukienki czarnej, ponieważ ślub i wesele to wesołe, przyjemne wydarzenia, a kolor czarny kojarzy się raczej z pogrzebami.

Zrezygnuj również ze zbyt krótkich, przesadnie wydekoltowanych kreacji. Jeżeli ubierasz się w takim stylu, tym razem postaw na skromniejszy zestaw. Zwracanie na siebie uwagi w taki sposób nie przysporzy Ci sympatii Państwa Młodych oraz zaproszonych gości, a wręcz może zostać negatywnie odebrane. Przebojowość i silny seksapil to pozytywne cechy, ale w niektórych sytuacjach warto przyhamować swoją indywidualność na rzecz ogólnego dobra.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *