kobieta nakłada sobie żel na twarz przy lustrze w łazience

Czy żel do twarzy to kosmetyk niezbędny dla każdej kobiety?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Pielęgnacja twarzy kobiety to czynności składające się z kilku etapów. Aby zachować ładną cerę oraz opóźnić starzenie się skóry, nie powinno się pomijać żadnej z tych czynności. Ważne jest odpowiednie dobranie kosmetyków do rodzaju cery.


Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja twarzy?

Demakijaż to jedna z najważniejszych czynności, jaką każda kobieta powinna wykonać każdego wieczoru. Potrzebny będzie płyn micelarny do twarzy i oczu. Mogą to być dwa różne kosmetyki, najlepszy i najszybszy efekt można uzyskać dzięki płynom micelarnym dwufazowym. Zamiast płynu micelarnego do twarzy można użyć mleczka. Lecz niezbędnym kosmetykiem jest żel do twarzy, który usunie resztki makijażu i głęboko oczyści skórę. Nie ma znaczenia, czy mamy do czynienia ze skórą problemową, czy nie- żel do twarzy jest konieczny do pielęgnacji twarzy każdej kobiety.

Na koniec zalecane jest zastosowanie toniku do twarzy, który przywróci odpowiednie pH skórze oraz zastosowanie kremu do twarzy na noc. Nie zapominajmy o oczyszczaniu żelem skóry twarzy także rano, ponieważ w nocy skóra poci się i kurzy. Przed nałożeniem kremu do twarzy, najlepiej oczyścić skórę.


Jaki żel do twarzy wybrać?

Żele do twarzy różnią się między sobą składem, dlatego istnieje możliwość wybrania żelu do każdego rodzaju cery. Nie powinno się używać zwykłego mydła do mycia twarzy, ponieważ z pewnością wysuszy skórę. Najważniejsze, aby żel do twarzy był dostosowany do rodzaju cery oraz wieku. Należy unikać składników drażniących, drobinek złuszczających, mocnych kwasów.

Do skóry suchej najlepszy będzie żel, który ma mało składników, a będą to wyciągi roślinne, witaminy, olej migdałowy lub arganowy. Cera tłusta i mieszana wymaga składników oczyszczających i matujących, a zarazem nieprzesuszających skórę. Żel do skóry trądzikowej powinien mieć właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Ważną funkcją jest działanie złuszczające, które pomaga oczyścić pory i usunąć zanieczyszczenia. Dla skóry bez niedoskonałości i problemów polecane są żele nawilżające i przywracające odpowiedni poziom pH skóry. Obecnie dużą popularnością cieszą się kosmetyki naturalne. Kosmetyki te zawierają witaminy, oleje z owoców oraz roślin, które nie tylko nawilżają, oczyszczają skórę ale też zapewniają jej gładkość oraz elastyczność.


Cechy idealnego żelu do twarzy

Żel do twarzy nie powinien powodować podrażnień, czy reakcji alergicznych. Najlepszy będzie żel o kremowej konsystencji, delikatnym zapachu oraz ze składem odpowiednim do wymagań skóry. Poza tym żel do twarzy powinien być wydajny, łatwy w aplikacji, lekki oraz skutecznie oczyszczający. Dobrze dobrany żel do twarzy sprawi, że skóra uzyska młody i promienny wygląd.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *