wycieczki-szkolne-atas

Czy warto zorganizować wycieczkę szkolną do Hiszpanii?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Błękitny ocean, piękne plaże, bogate i różnorodne dziedzictwo kulturowe oraz słoneczna pogoda co roku przyciągają miliony turystów do Hiszpanii. O jej atrakcyjności turystycznej nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego wycieczki szkolne do Hiszpanii,  to idealne pomysł na poznanie ciekawego kulturowo zakątka Europy. 


Hiszpania to dość rozległy kraj o wielu atrakcjach kulturowych i kurortowych. Wybór jest dość duży i każde miejsce wydaje się wyjątkowe i godne polecenia. Niemniej jednak należy zwrócić uwagę, że młodzież szkolna nie chętnie spędza cały czas na podróżowaniu i bieganiu od miejsca do miejsca. Dlatego warto wybrać takie miejsca naszej wycieczki, które pozwolą połączyć przyjemne z pożytecznym. Najciekawsze rejony Hiszpanii to Barcelona, Malaga i Gironie. 


Co warto zwiedzić w Barcelonie?

Barcelona to idealne miejsce pobytu na  kilkudniową wycieczkę. To miasto zapewni niezapomniane przeżycia i atrakcje kulturowe zarówno młodym ludziom, jak i ich opiekunom. Dlatego wycieczka szkolna do Barcelony to idealne miejsce na poznanie kultury, architektury i atrakcji turystycznych Hiszpanii.  Spacer po Barcelonie warto zacząć od Parcque de la Ciutadela, największego, a zarazem najpiękniejszego parku w Barcelonie ze słynną fontanną Cascada. Ciekawe opcje wyjazdów znajdziecie na stronie https://wycieczkiszkolne.atas.pl/.

Niewątpliwie zapadnie nam w pamięć średniowieczne stare miasto w centrum Barcelony. Młodzież kocha zwiedzać ciekawe i niespotykane miejsca, więc zapraszam was do L’Aquarium de Barcelona, którego jedną z atrakcji jest 80-metrowy szklany tunel z ruchomym chodnikiem. Męską część młodzieży na pewno zainteresuje wizyta w muzeum FC Barcelona, jednego z najbardziej popularnych klubów footbolowych na świecie. Atrakcyjnych i ciekawych miejsc w Barcelonie nie brakuje. Zatem nasi milusińscy tutaj nie będą się nudzić.


 Malaga miejsce wielu atrakcji

Malaga to idealne miejsce na odpoczynek i zwiedzanie. To miasto w Andaluzji zapewnia słońce, plażę i moc atrakcji dla turystów, rządnych poznać ciekawe zabytki kulturowe, jak i wczasowiczów nastawionych na odpoczynek wśród palm. Wycieczka szkolna do Malagi może łączyć odpoczynek na czystych i piaszczystych plażach ze zwiedzaniem ciekawych miejsc kulturowych tego miasta. Warto wspomnieć, że tutaj urodził się słynny malarz Pablo Picasso.

Tutaj też znajduje się jego rodzinny dom przy Plaza de la Merced, a w muzeum przy ul. San Augustin można obejrzeć jego 285 kubistycznych reprodukcji. Z Malagi również pochodzi aktor światowej sławy Antonio Banderas. Podobno można go spotkać na ulicach miasta, na miejskich targowiskach lub na procesjach Bożonarodzeniowych czy Wielkiejnocy. Plotka głosi, że odziany w płaszcz z kapturem, zakrywającym jego twarz, bierze udział w nabożeństwach i procesjach kościelnych, mających miejsce na ulicach Malagi. 


Gironie dziedzictwo kulturowe Hiszpanii

Kolorowa, niezwykła i starożytna część Hiszpanii znajduje się w Gironie. To miejsce urzeka swoją architekturą i mocą. To co rzuca się w oczy po przyjeździe do Gironie to są Domy nad rzeką Onyar. Kolorowe i pastelowe domy niczym unoszą się nad kanałem, pełna krasa ich kolorów najlepiej prezentuje się na moście Pont de les Peixateries Velles. Wśród nich najbardziej znany jest dom katalońskiego architekta Rafaelo Mosa ( Casa Mosa). 

W Gironie nie brakuje też innych dzieł dawnej architektury hiszpańskiej, m.in. do nich należą schody i Kościół św. Marcina Sacosta. To jedna z najlepiej zachowanych średniowiecznych starówek w Hiszpanii. Romańskie schody i malownicze uliczki robią wrażenie, to tak jakbyśmy się nagle znaleźli w innym stuleciu. W tym miejscu m.in. kręcono film „Pachnidło”, aby w pełni oddać klimat tamtych czasów. 

W Gironie nie brakuje również obiektów sakralnych odzwierciedlających kulturę i sztukę dawnej Hiszpanii, do nich m.in. należą: Katedra Najświętszej Marii Panny w Gironie, czy Bazylika Sant Feliu. Nie brakuje tutaj również muzeów przedstawiających dziedzictwo kulturowe nie tylko samego Gironie, ale też Hiszpanii. 


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *