dieta pudelkowa

Catering dietetyczny – ratunek na brak czasu na gotowanie?

Artykuł zaktualizowany 7 maja 2020


Catering dietetyczny to bardzo modny w ostatnim czasie sposób żywienia. Pod tym pojęciem kryje się oferta codziennego dowozu dietetycznych posiłków pod wskazany adres. Diety pudełkowe mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mają czasu na samodzielne gotowanie. Ogromna wygoda to jednocześnie nie jedyna zaleta tej oferty.


Co wyróżnia catering dietetyczny?

Na rynku mamy dostępnych bardzo dużo ofert gastronomicznych, które polegają na dowozie posiłków do klientów. Warto podkreślić, że catering dietetyczny nie jest kolejną taką ofertą tylko całkiem odmiennym sposobem na zdrowe żywienie. Przede wszystkim w dietach pudełkowych mamy zaoferowane całodzienne wyżywienie, najczęściej w postaci 5 posiłków. 

Nie chodzi, więc tutaj o to, żeby zamówić coś jednorazowo. Catering dietetyczny to oferta kompleksowa, która zapewnia całodzienne jadłospisy przez długi czas. Tym, co odróżnia catering dietetyczny od innych ofert gastronomicznych jest fakt, że tutaj posiłki układane są przez najlepszych dietetyków. Serwowane dania nigdy nie są przypadkowe, gdyż klient zamawia określony sposób żywienia. Mogą to być przykładowo diety dla sportowców, wegetarian czy osób z nietolerancją laktozy.

Praktyczne zalety cateringu dietetycznego

Zamawianie diet pudełkowych do domu to bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które nie lubią lub nie potrafią gotować. Zadowoleni będą także wszyscy ci, którzy nieustannie się spieszą. Korzystając z diet pudełkowych zyskujemy nie tylko zdrowe i pyszne posiłki, ale możemy także znacząco poprawić organizację codziennego życia. Dzięki cateringowi nie musimy rozmyślać, co mamy kupić albo, co ugotować. 

Nie musimy też tracić czasu na zakupach czy na przyrządzaniu potraw. Przy okazji mamy także dużo mniej zmywania. Catering dietetyczny pozwala, więc zaoszczędzić nam bardzo dużo czasu ale też zyskuje jakość naszego życia. Nie od dzisiaj wiadomo, że nasze samopoczucie zarówno fizyczne jak i psychiczne zależy od tego, co spożywamy. Profesjonalni dietetycy czuwają więc nad tym, aby dieta pudełkowa zawierała posiłki bogate w witaminy i potrzebne nam minerały.

Dlaczego jeszcze warto postawić na catering dietetyczny?

Posiłki serwowane w ramach cateringu dietetycznego są odpowiednio zbilansowane i bardzo różnorodne. Dzięki pięknemu podaniu potraw zyskujemy dodatkową przyjemność podczas jedzenia. Jest to więc okazja by skosztować nietuzinkowe dania pochodzące z kuchni wielu narodów. 

Klienci korzystający z takiej oferty mają także gwarancję, że produkty użyte do posiłków są świeże, gdyż pochodzą od lokalnych rolników, prowadzących gospodarstwa ekologiczne. Firmy serwujące tego typu posiłki przywiązują dużą wagę do zdrowych składników. Używane sa naturalne przyprawy, oliwę z kwasami Omega-3 a niezdrowy cukier zastępowany jest lokalnie wytwarzanym miodem. 

W menu przeważają świeże warzywa, podane zawsze w ciekawy sposób. Wszystkie posiłki transportowane są samochodami zapewniającymi warunki chłodnicze a z góry przemyślana organizacja dostaw sprawia, że potrawy trafiają do klienta w możliwie najkrótszym czasie od przygotowania.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą świadczącą usługi cateringu dietetycznego PrimaFoodCatering.pl

Dodaj komentarz