cold brew coffee

Kawa Cold Brew – co to jest i jakie ma zastosowanie?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


W życiu każdego z nas zdarzają się takie dni, gdy po prostu nie mamy na nic ochoty. Siły brakuje nam nawet na najprostsze czynności i szukamy szybkiego  doładowania. Wydawać by się mogło, że najprostszym rozwiązaniem będzie napój energetyczny, jednak mamy dla Was znacznie zdrowszy i skuteczniejszy sposób. Jest nim Cold Brew Coffee, czyli kawa macerowana na zimno.


Co to jest kawa Cold Brew?

Tajemnica Cold Brew Coffee polega na maceracji zmielonej kawy w wodzie o niskiej temperaturze. Standardowa temperatura wody to 5-15 °C, a przez to cały proces może trwać nawet kilkanaście godzin. Powstały w ten sposób napój zachowuje cały charakterystyczny smak wykorzystanej w nim kawy. Ziarna uwalniają do gotowego naparu swoje najlepsze składniki, a wszystko przez brak ingerencji wysokiej temperatury.

Przygotowanie idealnego cold brew polega również na wykorzystaniu odpowiedniego rodzaju kawy. Najlepiej w tej metodzie sprawdzają się ziarna jasno i średnio palone, pochodzące z krajów afrykańskich, które charakteryzują się wspaniałym owocowym posmakiem. Cold brew to doskonała metoda nie tylko na pobudzenie, ale także orzeźwienie podczas gorących dni. Lekko kwaskowaty posmak tylko potęguje to uczucie.


Zastosowanie Cold Brew

Polskim potentatem na rynku cold brew jest wrocławska palarnia kawy Etno Cafe, która oferuje produkt wykonany wyłącznie z kawy najwyższej jakości. Jedną z najważniejszych zalet Cold Brew Coffee jest jej wyśmienity smak. Etno Cafe, proponuje nam cold brew w trzech wersjach. Klasyczna o czystym niepowtarzalnym smaku kawy i dwie dla miłośników owocowych klimatów o smaku pomarańczy oraz jabłka.

Cold Brew Coffee od Etno Cafe posiada większy poziom kofeiny niż standardowe napoje energetyczne (44mg/100ml), dlatego idealnie sprawdzi się jako skuteczna metoda na pobudzenie podczas dalekiej podróży. Kofeina usprawnia przepływ krwi przez mięśnie oraz ułatwia swobodny przepływ tlenu, więc cold brew jest idealne również na odzyskanie sił po ciężkim treningu.

Cold Brew od Etno Cafe posiada zdecydowanie niższe pH w porównaniu z tradycyjnie zaparzoną kawą i jest przyjazne dla wrażliwych żołądków. Dodatkowo mamy pewność, że całość jest produkowana wyłącznie z naturalnych składników, czyli z wody i wysokiej jakości kawy. Cold Brew przelane do wygodnej szklanej butelki to bardzo wygodna opcja, którą możemy zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie tylko potrzebujemy skutecznego i zdrowego pobudzenia. Odpowiednio schłodzona kawa sprawia, że jest to nie tylko wspaniała propozycja w upalne dni, ale również świetna alternatywa dla napojów energetycznych.


 

 

Dodaj komentarz