robot przemysłowy

Automatyka przemysłowa – wszystko, co warto o niej wiedzieć

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Automatyka przemysłowa – to dzięki niej kolejne firmy wchodzą na wyższy poziom produkcji i są w stanie wyprzedzać konkurencję. Chociaż te rozwiązania nie są tanie, w efekcie przynoszą ogromne zyski, pozwalające na szybkie pokrycie kosztów zakupu komponentów.


Nowoczesne technologie są więc coraz chętniej wprowadzane do polskich przedsiębiorstw. Twoja firma jeszcze nie korzysta z automatyki przemysłowej i wszystkich jej dobrodziejstw? Poznaj zalety, jakie przynosi, a zobaczysz, że bardzo szybko będziesz chciał zaprowadzić zmiany w swoim przedsiębiorstwie. O zaletach opowie nam sklep EBMiA.pl oferujący aparaturę modułową stosowaną w automatyce przemysłowej – https://www.ebmia.pl/automatyka-aparatura-modulowa-c-197_4343.html


Precyzyjne i ekonomiczne rozwiązania dla Twojej firmy

Dlaczego wprowadzamy nowe rozwiązania technologiczne do naszych zakładów przemysłowych? Z całą pewnością po to, by wytwarzać jeszcze więcej produktów w krótszym czasie. Nie da się ukryć, że te aspekty najczęściej zachęcają do zmian. Ogromną zaletą automatyki przemysłowej jest również możliwość wprowadzenia jej praktycznie do każdego przedsiębiorstwa. Co więcej, taki model produkcji gwarantuje wysoką jakość wytworzonych produktów i małe prawdopodobieństwo błędów. Automatyka zapewnia także powtarzalność elementów, dlatego jeśli zaprogramujesz konkretny proces wytwarzania danego elementu, możesz mieć pewność, że wszystkie powstałe produkty będą jednakowe.

ręka przy konsoli


Kontrola jakości jako element automatyki przemysłowej

Bardzo ważnym elementem automatyki przemysłowej jest rozwiązanie z zakresu kontrolowania jakości procesu produkcyjnego. Czy wiesz, że żaden produkt, który nie spełni określonych wymagań, nie opuści hali produkcyjnej? Kiedy jednak kontrola jakości była wykonywana przez ludzi, takie wpadki niestety się zdarzały. Dzisiaj przedsiębiorstwa nie mogą sobie na to pozwolić, ponieważ nawet najmniejsze niedopatrzenie mogłoby skutkować niechcianymi procesami sądowymi z konsumentami. Teraz niemal natychmiastowo można wstrzymać produkcję, jeśli okaże się, że maszyna wykonała jakikolwiek błąd.


Bezpieczna i pewna produkcja

Każdy pracodawca szczególnie dba o bezpieczeństwo miejsca pracy i swoich pracowników, stąd też często wynika ich decyzja o wprowadzeniu automatyki przemysłowej do przedsiębiorstwa. Spełnia ona bowiem najwyższe standardy i zapewnia zrównoważoną oraz wolną od niebezpieczeństw pracę. Często prace w przemyśle są bardzo wymagające i skomplikowane dla pracowników, dlatego wprowadzenie do firmy automatyki jest tak istotne. Pozwoli odciążyć ludzi od wielu prac i uczyni ich zadania łatwiejszymi.


Jak automatyka przemysłowa wpływa na finanse firmy?

Każdy przedsiębiorca, który wprowadził automatykę przemysłową do swojej firmy zapewnia, że ta inwestycja bardzo szybko mu się zwróciła. Choć bardzo wielu właścicieli wzbrania się przed wydaniem tak dużej sumy pieniędzy, jest to niewątpliwie gwarancja znacznego usprawnienia procesów produkcyjnych.

Więcej porad z automatyki przemysłowej znajdziesz w serwisie Wiedza EBMiA pod adresem: https://www.ebmia.pl/wiedza/porady/automatyka-porady/


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *