Kamera GoPro czy inne kamery sportowe?

Kamera GoPro
Kamera GoPro

Zastanawiasz się nad zakupem kamerki GoPro? Ujęcie wyjątkowych chwil z wakacji wymaga specjalistycznego sprzętu, który zrobi wysokiej jakości zdjęcia i nagra filmy w wysokiej rozdzielczości. Jaką kamerkę wybrać? Która z nich jest najlepsza? Czy wysoka cena odzwierciedla jakość nagrań?


Kamera sportowa to obowiązkowy zakup na każde wakacje. Chcesz przywieźć ze sobą doskonałe ujęcia z każdej możliwej perspektywy? Zależy Wam na wysokiej jakości nagraniach i zdjęciach? Właśnie znalazłeś rozwiązanie!

Tego rodzaju sprzęt elektroniczny jest bardzo lekki, niewielki i odporny na większość negatywnych warunków pogodowych. Wachlarz możliwości ich wykorzystania jest praktycznie nieskończony i mogą być wykorzystywane nawet podczas uprawiania ekstremalnych dyscyplin sportowych.

Obsługa kamery sportowej jest banalnie prosta, w większości przypadków ogranicza się do użycia jednego guzika, po czym możemy cieszyć się jego funkcjonalnością. Dodatkową możliwością jest połączenie sprzętu ze smartfonem.


Jak wybrać kamerkę sportową?

  1. Xiaomi Yi jest doskonałym przykładem połączenia wysokiej jakości i rozsądnej ceny, sprowadzając ją bezpośrednio z Chin zapłacimy około 300 zł, jednak nie będzie ona posiadała gwarancji. W polskich salonach można zakupić sprzęt z gwarancją za 500-600 zł.

Xiaomi Yi nagrywa w jakości 2K w 30 klatkach/s., 1080p w 60 klatkach/s. lub 720p w 120 klatkach/s. Zdjęcia z tego urządzenia mają rozdzielczość 16 megapikseli.

Jakość nagrań i zdjęć jest wystarczająca do tworzenia prywatnego archiwum. Jakość i funkcjonalność może okazać się niewystarczająca do profesjonalnych nagrań. Sprzęt jest sprzedawany bez dodatkowych akcesoriów. Jeżeli marzycie o nagrywaniu pod wodą musicie liczyć się z dodatkowymi kosztami zakupu obudowy.

2. GoPro Hero 4 Black Edition jest profesjonalną kamerą sportową oferującą doskonałą jakość nagrań i szeroką funkcjonalność. Sprawdzi się ona doskonale podczas profesjonalnych nagrań czy nawet spotach reklamowych.

Urządzenie waży jedynie 89 gramów i jest wyposażone w wysokiej jakości ekran LCD, który służy do zmiany ustawień nagrywania. Kamerkę można dodatkowo połączyć ze smartfonem i sterować nią zdalnie. Hero 4 nagrywa obraz w rozdzielczości 4K w 30 klatkach/s. Nagrywać można również w rozdzielczościach 2K, 1440p, 1080p i 720p.

Szeroka funkcjonalność wiąże się jednak z wysokim kosztem zakupy, cena może wahać się w okolicach 1700 zł. Jeżeli nie będziemy wykorzystywać kamery do profesjonalnych nagrań komercyjnych to warto pomyśleć o tańszej opcji.

Funkcjonalności kamery GoPro Hero4:

  • filmy slow-motion
  • filmy timelapse
  • wykonuje zdjęcia w trakcie nagrywania w określonych odstępach czasu
  • nagrania pod wodą w specjalnej obudowie

Źródło zdjęcia: Designed by Freepik


1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*