zasiłek rodzinny w niemczech

Kindergeld – ile wynosi i jakie dokumenty należy złożyć w Niemczech?

Artykuł zaktualizowany 12 maja 2021


Chęć poprawy stanu finansowego jest czymś, czego pożąda każdy człowiek dbający o interesy swojej rodziny. Wyjazd do Niemiec celem pracy zarobkowej jest powszechnie popularną formą, gdyż brakuje tam rąk do pracy fizycznej, która wymaga umiejętności manualnej i siły. Wyjeżdża również wielu specjalistów z danych dziedzin, gdyż mogą oni rozwinąć skrzydła w bardziej zaawansowanych korporacjach, zarabiając jeszcze lepsze pieniądze.

Są to oczywiście jedynie przykłady, ponieważ jest jeszcze jeden istotny element, który bardzo często przekonuje młodych ludzi, że warto wyjeżdżać z całą rodziną, gdyż można w ten sposób poprawić swój status finansowy, oferując dzieciom lepsze warunki rozwoju.

Chodzi oczywiście o zasiłek rodzinny w Niemczech, który w porównaniu z Polskimi propozycjami rządowymi, prezentuje się niezwykle hojnie i skorzystać z niego może każdy, kto podejmuje się legalnej pracy przez okres 6 miesięcy na terenie Niemiec lub prowadzi tam swoją własną działalność gospodarczą.


Zasiłek rodzinny w Niemczech to nie tylko Kindergeld

Polityka prorodzinna w Niemczech jest niezwykle rozwinięta, co również pozytywnie wpływa na ich gospodarkę. Przykładem może być między innymi nowy projekt o nazwie Baukindergeld. Projekt ma wspierać rodziny, które planują zakup domu jednorodzinnego lub mieszkania. Ile można otrzymać na rzecz swoich przyszłych inwestycji? Zaskakująca suma 12 000 euro, z pewnością usatysfakcjonuje wszystkich, którzy chcą osiąść na dłużej w tym kraju, by zapewnić swoim dzieciom jeszcze lepsze warunki rozwoju.

Zasiłek rodzinny w Niemczech oferowany jest niemal wszystkim osobom, które są podatnikami bez ograniczonych praw, co oznacza, że muszą oni pracować w sposób legalny lub dysponować własną działalnością gospodarczą – chociaż jeden z małżonków.


Dla kogo to jest?

Oczywiście nie każdy dostanie tak wysoki dodatek, ponieważ liczyć na niego mogą osoby, które nie przekraczają pensji 75 000 euro rocznie, co i tak daje naprawdę satysfakcjonującą sumę, licząc nawet na zmianę waluty i pozostawienie liczb. Należy pamiętać, że ten zasiłek rodzinny w Niemczech posiada określony cel – chodzi mianowicie o zakup mieszkania i odłożenie pieniędzy na ten cel, więc został on rozbity w kwocie 1200 euro rocznie na jedno dziecko i rodzina otrzymuje go przez okres 10 lat, podczas pobytu i pracy na terytorium kraju.

Rodziny wielodzietne otrzymają oczywiście więcej środków, gdyż posiadając 4 dzieci, co miesiąc będzie wpływać kwota 4800 euro. Jedynym warunkiem zakupu mieszkania lub domu, jest jego wielkość, ponieważ nie może ona wynosić mniej niż 25 metrów kwadratowych.


 

Dodaj komentarz