zasiłek rodzinny w niemczech

Kindergeld – ile wynosi i jakie dokumenty należy złożyć w Niemczech?


Chęć poprawy stanu finansowego jest czymś, czego pożąda każdy człowiek dbający o interesy swojej rodziny. Wyjazd do Niemiec celem pracy zarobkowej jest powszechnie popularną formą, gdyż brakuje tam rąk do pracy fizycznej, która wymaga umiejętności manualnej i siły. Wyjeżdża również wielu specjalistów z danych dziedzin, gdyż mogą oni rozwinąć skrzydła w bardziej zaawansowanych korporacjach, zarabiając jeszcze lepsze pieniądze.

Są to oczywiście jedynie przykłady, ponieważ jest jeszcze jeden istotny element, który bardzo często przekonuje młodych ludzi, że warto wyjeżdżać z całą rodziną, gdyż można w ten sposób poprawić swój status finansowy, oferując dzieciom lepsze warunki rozwoju.

Chodzi oczywiście o zasiłek rodzinny w Niemczech, który w porównaniu z Polskimi propozycjami rządowymi, prezentuje się niezwykle hojnie i skorzystać z niego może każdy, kto podejmuje się legalnej pracy przez okres 6 miesięcy na terenie Niemiec lub prowadzi tam swoją własną działalność gospodarczą.


Zasiłek rodzinny w Niemczech to nie tylko Kindergeld

Polityka prorodzinna w Niemczech jest niezwykle rozwinięta, co również pozytywnie wpływa na ich gospodarkę. Przykładem może być między innymi nowy projekt o nazwie Baukindergeld. Projekt ma wspierać rodziny, które planują zakup domu jednorodzinnego lub mieszkania. Ile można otrzymać na rzecz swoich przyszłych inwestycji? Zaskakująca suma 12 000 euro, z pewnością usatysfakcjonuje wszystkich, którzy chcą osiąść na dłużej w tym kraju, by zapewnić swoim dzieciom jeszcze lepsze warunki rozwoju.

Zasiłek rodzinny w Niemczech oferowany jest niemal wszystkim osobom, które są podatnikami bez ograniczonych praw, co oznacza, że muszą oni pracować w sposób legalny lub dysponować własną działalnością gospodarczą – chociaż jeden z małżonków.


Dla kogo to jest?

Oczywiście nie każdy dostanie tak wysoki dodatek, ponieważ liczyć na niego mogą osoby, które nie przekraczają pensji 75 000 euro rocznie, co i tak daje naprawdę satysfakcjonującą sumę, licząc nawet na zmianę waluty i pozostawienie liczb. Należy pamiętać, że ten zasiłek rodzinny w Niemczech posiada określony cel – chodzi mianowicie o zakup mieszkania i odłożenie pieniędzy na ten cel, więc został on rozbity w kwocie 1200 euro rocznie na jedno dziecko i rodzina otrzymuje go przez okres 10 lat, podczas pobytu i pracy na terytorium kraju.

Rodziny wielodzietne otrzymają oczywiście więcej środków, gdyż posiadając 4 dzieci, co miesiąc będzie wpływać kwota 4800 euro. Jedynym warunkiem zakupu mieszkania lub domu, jest jego wielkość, ponieważ nie może ona wynosić mniej niż 25 metrów kwadratowych.


 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *