Używana snajperka ASG

Wypożyczalnia sprzętu czy jego kupno – co bardziej opłaca się początkującemu uczestnikowi ASG?

Artykuł zaktualizowany 19 stycznia 2023

Airsoft to rozgrywki o stale rosnącej popularności, łączące ze sobą ludzi z różnych środowisk i w różnym wieku. Wielu początkujących uczestników zadaje na forach internetowych masę pytań dotyczących właśnie rozpoczęcia przygody z tym hobby. Podstawową zagwozdką jest oczywiście zakup sprzętu. Oprócz tego, jaką broń i wyposażenie wybrać na początek, pojawia się również wątek pomiędzy kupnem, a wypożyczeniem.

W poniższym wpisie postaramy się więc przybliżyć nieco temat podstawowego wyposażenia oraz wskażemy, na jakiej podstawie warto go zakupić.

Pierwszy raz na polu walki – czy kupować broń?

Posiadanie własnej repliki broni jest rzeczą kluczową, jednak powinno nastąpić już po fazie wdrożenia uczestnika do rozgrywki. Przed rozpoczęciem pierwszej batalii, sami dokładnie nie wiemy, czy taki typ rozgrywek w ogóle przypadnie nam do gustu. Dodatkowo, nawet nie zdajemy sobie sprawy, w jaki sposób posługiwać się każdym rodzajem broni. Zakup repliki konkretnego typu wraz z odpowiednim mechanizmem powinien być ukierunkowany naszymi preferencjami. To właśnie ten czynnik jest kluczowy w kontekście zbierania doświadczenia i regularnego polepszania swoich umiejętności.

Na początek zaleca się więc odbycie kilku rozgrywek na wypożyczonym sprzęcie po to, by wytestować większość jego odmian. Być może, któryś z karabinów w wypożyczalni przypadnie nam do gustu i w sklepach będziemy celować już w podobne repliki.

Używane snajperki ASG

Jakie wyposażenie zakupić w sklepie ASG?

Niezależnie od tego, czy poszukiwanymi przez nas są nowe karabiny, używane snajperki asg, czy też pełne umundurowanie – wszystko to znajdziemy w większości sklepów ASG, rozsianych po całej Polsce. Wielu uczestników stosuje taktykę, w której nabywa podstawowy sprzęt służący rozgrywce, jednak w kwestii niektórych rzeczy wciąż korzysta z usług wypożyczalni.

Asortymentem, który warto mieć na własność jest oczywiście replika. Dysponując nią mamy pewność, że nie była ona wcześniej uszkodzona, a jej stan zależy wyłącznie od naszej pielęgnacji. Sama broń nie jest jednak najważniejsza. Liczą się przede wszystkim elementy defensywy. Liczmy się z tym, że początki nie będą łatwe, a wiele kulek będzie kończyło swoją podróż właśnie na naszym ciele. Kluczowe jest więc dobre zabezpieczenie się przed takimi zdarzeniami. Zdecydowanie najważniejsze w tej kwestii są okulary ochronne. Ważne, aby były one w pełni certyfikowane i testowane w praktyce. Oprócz tego, zaleca się zakup wysokich butów, ochraniaczy, kasku i maski.

Co wypożyczać na bieżąco?

Najczęściej uczestnicy decydują się na wypożyczanie umundurowania wraz z kamuflażem. Wydaje się to rozsądne, gdyż nie mając stałej drużyny, ciężko byłoby zawsze dysponować jednym i tym samym strojem. Niekiedy zdarza się, że biorący udział w rozgrywce posiadają jedną replikę na własność, a drugą z wypożyczalni. Tą drugą traktują jako poboczną, a zazwyczaj jest nią pistolet gazowy, zasilany sprężonym powietrzem bądź popularnym ostatnimi czasy GreenGas’em.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *