dziecko z tornistrem

Tornister dla pierwszoklasisty – jaki powinien być idealny?

Artykuł zaktualizowany 15 listopada 2022

W życiu każdego dziecka- a także każdego rodzica- pojawia się moment, w którym pociecha musi rozpocząć swoją edukacyjną ścieżkę. Wobec tego trzeba przygotować dziecko odpowiednio do pierwszego dnia w szkolnej ławie. Rodzice z pewnością wiedzą doskonale, że konieczne będą piórniki, podręczniki, a także inne elementy wyposażenia malucha. Oczywiście, najważniejszą kwestią staje się wybór tornistra. Rynek gadżetów szkolnych w tym zakresie jest jednak maksymalnie zróżnicowany. Jak więc wybrać idealny model dla swojej pociechy?

Tornister do szkoły i odpowiednie usztywnienie „na plecach”

Tornister do szkoły dla naszego pierwszoklasisty musi być nie tylko wygodny, ale także i wyjątkowo bezpieczny. Pamiętajmy jednak, że w tym okresie kręgosłup dziecka nie jest jeszcze odpowiednio ukształtowany i dalej jest wyjątkowo elastyczny. Ciężkie książki i piórniki w tornistrze mogą więc doprowadzić do skrzywień lub innych dysfunkcji. Wobec tego, wybierając odpowiedni tornister powinniśmy pamiętać o tym, by posiadał on również dodatkowe usztywnienie „na plecach”. Dzięki temu noszenie takiego tornistra będzie o wiele wygodniejsze, a dodatkowo kręgosłup naszej pociechy będzie odpowiednio wspierany przez cały czas jego noszenia.

Tornister do szkoły i jego ramiona oraz ilość przegródek

Wybierając tornister do szkoły dla naszego malucha musimy także pamiętać o tym, by był on funkcjonalny. Wobec tego zwracajmy uwagę na to, jak wiele przegródek znajdziemy w jego wnętrzu. Niektóre modele jak np. https://sklepherlitz.pl/artykuly-szkolne/tornistry.html, mają co najmniej 2 lub 3 przegródki, ale znajdziemy także modele ze znacznie większą ilością kieszonek. Dopasujmy więc model tornistra do potrzeb naszej pociechy, a z pewnością będzie ona z niego zadowolona. Dodatkowo nie zapominajmy zwrócić uwagę także na to, by tornister szkolny posiadał także regulowane szelki, ze specjalnymi wstawkami z miękkiego materiału. Dzięki temu nie będą one obcierać ramion naszej pociechy.

Tornister dla pierwszoklasisty i jego design

Kolejną ważną kwestią w momencie kiedy wybieramy tornister dla dziecka, musimy również pamiętać o jego odpowiednim designie. Nasz maluch z pewnością będzie chciał się chwalić swoim plecakiem przed rówieśnikami, więc naszym obowiązkiem wręcz jest danie mu takiej możliwości. Jednocześnie warto zostawić kwestię wyboru wzoru i koloru tornistra naszemu maluchowi. On z pewnością ma swoją wizję i głowę pełną pomysłów odnośnie tego, jak powinien wyglądać jego wymarzony tornister do szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *