iphone 13

Szkło hartowane do iPhone 12 – jakie wybrać?

Artykuł zaktualizowany 31 października 2021


Chodź od premiery iPhone’a 12 minęło już trochę czasu, wciąż cieszy się on dużą popularnością. Nasz ekran codziennie jest narażony na olbrzymią liczbę zagrożeń. Nie ma więc nic ważniejszego, niż doskonale zabezpieczony wyświetlacz telefonu. To stłuczenie tego, niezwykle istotnego, o ile nie najważniejszego elementu naszego iPhone’a 12 spowoduje nie lada problem. Narazi nas na dodatkowy wydatek i pozbawi na kilka dni telefonu. Zachowanie idealnej kondycji wyświetlacza ma więc olbrzymie znaczenie.


Niestety do tej pory mało którzy producenci proponują fabryczne zabezpieczenia, które ochronią ekran naszego smartfona. Jak ważne jest to zabezpieczenie, przekonujemy się dopiero w momencie wypadku, który najczęściej przychodzi niespodziewanie i w najmniej odpowiednim momencie. Profilaktycznie, warto wcześniej zaopatrzyć się w szkło hartowane lub folię ochronną na iPhone’a 12

Aby podjąć najlepszą decyzję, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak silnej ochrony dla ekranu naszego iPhone’a 12 potrzebujemy. Dobrej jakości szkło hartowane powinno być twardości 9H. Taki stopień twardości pomoże chronić wyświetlacz przed zarysowaniami. Szkło hartowane o takiej wartości rozprasza siłę z jaką smartfon uderza o podłoże, chroniąc tym samym wyświetlacz przed uszkoczeniem. 

Szkło hartowane czy folia ochronna – co wybrać?

Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszych preferencji, budżetu jaki chcemy przeznaczyć na ochronę naszego smartfona oraz stopnia ochrony, jaki chcemy zapewnić naszemu iPhone 12. 

Zaletą folii ochronnej jest to, że jest cieńsza i mniej odczuwalna niż szkło hartowane. W przypadku upadku folia ochronna nie może również ulec pęknięciu. Jeśli chodzi o stopień ochrony to szkło hartowane sprawdzi się o wiele lepiej. Będzie w stanie zabezpieczyć wyświetlacz nawet przed upadkiem ze znacznej wysokości. Co za tym idzie – jego cena również będzie wyższa. 

Niezależnie co wybierzemy do naszego smartfona – szkło czy folię ochronną, ważne by produkt był dobrej jakości i pochodził od sprawdzonego producenta. Będziemy mieli wtedy pewność, że ekran naszego iPhone’a 12 będzie chroniony w odpowiedni sposób.

Jakiej firmy szkło hartowane do iPhone 12?

Jak wcześniej wspomnieliśmy, wybierając szkło hartowane, warto wybierać sprawdzonych producentów. My polecamy markę SpaceCase.  Wybierając ich produkty macie pewność, że dobrze zabezpieczycie wyświetlacz swojego iPhone 12. Deklarowany parametry i poziom wytrzymałości zawsze zgadza się ze stanem faktycznym. Dodatkowo mamy pewność, że rekomendowany produkt będzie idealnie dopasowany do wyświetlacza, dzięki czemu idealnie ochronią smartfon przed zabrudzeniami oraz zarysowaniami.  

Szkło hartowane – czy warto założyć na smartfona?

Szkło hartowane to dodatek, które niewątpliwie warto uwzględnić, przy zakupie nowego smartfona.  Zaoszczędzimy sobie wielu nerwów, czasu i pieniędzy przy ewentualnym upadku telefonu. Dzięki swoim właściwością szkło hartowane jest niemal niezauważalne. Nie wpływa również na komfort użytkowania ze smartfona. 

Wybierając dobrej jakości produkt od sprawdzonych producentów, mamy pewność że w razie upadku ekran naszego smartfona pozostanie nietknięty. Pamiętajmy również o ochronie obiektywu w aparacie iPhone 12. Na rynku są dostępne szkła hartowane i folie ochronne na obiektyw w iPhone. Warto zainwestować kilkanaście złotych i mieć pewność, że nasz Apple zachowa swój oryginalny wygląd na długie lata.

Dodaj komentarz