kobietasiedzinablacie

Sposoby na ładny zapach w domu – wypróbuj te rozwiązania

Artykuł zaktualizowany 1 sierpnia 2023

Zapachy odgrywają kluczową rolę w naszym codziennym życiu. Przyjemnie poprawiają nam samopoczucie, mogą dodawać energii lub wprost przeciwnie, relaksować nas i wyciszać. Nic więc dziwnego, że większości z nas zależy na tym, by w naszych domach pachniało ładnie i przyjemnie. Jak jednak osiągnąć taki efekt? Przedstawiamy rozwiązania, które mogą pomóc ci cieszyć się wspaniałymi kompozycjami zapachowymi w swoim domu.

Regularne wietrzenie pomieszczeń to podstawa

Niby wszyscy doskonale o tym wiemy, że regularne wietrzenie naszych domów jest jednym z najważniejszych sposobów na dbanie o przyjemny zapach w domu, jednak często, szczególnie zimą nie robimy tego umiejętnie. Wietrzenie powinno być krótkie lecz intensywne. Oznacza to, że o wiele lepszy efekt w odświeżeniu pomieszczeń otrzymamy jeśli otworzymy okna szeroko na kilka minut, niż mając je rozszczelnione przez długie godziny. Co więcej, uchylanie okna na długi czas nie tylko nie pozwala dostatecznie odświeżyć pomieszczenia ale również przyczynia się do zwiększenia wydatków na energię. 

Postaw na zapachy do domu

W dzisiejszych czasach oferta produktów zapewniających przyjemny zapach w domu jest naprawdę szeroka. Zapachy do domu przybierają różne formy – od zapachowych wkładów, poprzez odświeżacze z atomizerem, które regularnie wypuszczają delikatną mgiełkę aż po patyczki zamoczone w zapachowym płynie. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć produkt, który będzie w pełni dopasowany do jego potrzeb i upodobań. Wybierając zapach do domu zwróćmy uwagę nie tylko na jego aromat, ale również na wygląd odświeżacza powietrza. Obecnie wiele zapachów posiada ładne, eleganckie opakowania, które sprawiają, że zapach do domu może być jednocześnie ciekawą dekoracją salonu lub łazienki. 

Skrop zapachem tkaniny

Ciekawą propozycją, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów są perfumy do domu. To starannie dobrane kompozycje zapachowe w formie niewielkich atomizerów, które możemy rozpylić w mieszkaniu. Znajdziemy wśród nich zarówno odświeżające, morskie kompozycje, jak i zapachy owocowe, kwiatowe czy korzenne. Możemy rozpylić mgiełkę w powietrzu jednak najlepsze efekty osiągniemy jeśli spryskamy nią zasłony, narzuty czy pościel. Perfumy do mieszkań nie pozostawiają widocznych śladów na tkaninach a przy tym utrzymują się na nich przez długi czas. 

Suszone kwiaty i zioła

Wiele suszonych kwiatów i ziół wydziela przyjemny, kojący zapach. Wśród nich wymienić możemy różę, lawendę, nagietek czy rumianek. Możemy wykorzystać je by w naszym domu unosił się delikatny, ale przyjemny zapach. W jaki sposób użyć suszonych roślin? Istnieje kilka sposobów. Pierwszym z nich jest umieszczenie mieszanki ulubionych kwiatów lub ziół w otwartych, porcelanowych naczyniach lub miseczkach, które rozmieszczamy po domu. Możemy również uszyć niewielkie bawełniane lub siateczkowe woreczki, które wypełniamy mieszanką ziół. Tak przygotowane woreczki umieszczamy w szafach czy pojemniku na pościel. Dzięki temu wyciągane przez nas pościel czy ręczniki będą pachniały pięknie i świeżo uwalniając swój zapach w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz