torby materialowe1

Reklama przyjazna środowisku – jak ją stworzyć?

Artykuł zaktualizowany 26 stycznia 2022


Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z problemów naszej planety. Zanieczyszczenia, tony plastikowych odpadów i śmieci. Jak w takich czasach uchodzić za świadomego i ekologicznego przedsiębiorcę, a jednocześnie móc efektywnie reklamować się i zdobywać sympatię klientów? Sprawdź nasze porady, na jakie ekologiczne gadżety reklamowe warto postawić! 


Bawełniane gadżety

Najlepsze produkty reklamowe to takie, z których klient rzeczywiście może mieć jakiś użytek. Niepotrzebne rzeczy lądują często upchnięte na spodzie szafy lub gorzej – od razu w śmietniku. Dlatego dobrze jest wybrać rzeczy, które będą estetyczne, przydatne i oczywiście reprezentujące firmę poprzez logo. Takimi produktami są między innymi materiałowe gadżety z bawełny. Ten materiał jest łatwy do wyprania, wytrzymały i odpowiedni dla kontaktu ze skórą.

Torby bawełniane na zakupy

Jest to jeden z częstszych wyborów, jeśli chodzi o reklamę. Dzieje się tak z powodu dużej, wygodnej przestrzeni, na którym możesz umieścić logo, ale też zaprojektować grafikę. Im bardziej estetycznie wykonana będzie taka torba, tym chętniej klienci będą ją nosić – na zakupy, na co dzień i na wyjazdy. Dużym plusem jest właśnie mobilność takiej torby – wystarczy mieć ją złożoną np. w eleganckiej torebce i na przykład podczas spontanicznych zakupów spożywczych ją wyciągnąć! Są pojemne, wytrzymałe i wygodne, na pewno przydadzą się Twoim klientom i zostaną docenione!

Workoplecaki

Są bardzo podobne przeznaczeniem do toreb na ramię. Na pewno mogą być tak samo przydatne. Bawełniane workoplecaki są przede wszystkim wygodne i wytrzymałe. Najchętniej zabierane są ze sobą na siłownię, na wycieczki, np. rowerowe, ale też w podróż. Główną zaletą również jest to, że można je po prostu złożyć w małą kostkę i wrzucić np. do torby podręcznej. Ich nadruk może być dowolny, a jeśli wybierzesz odpowiedniego, dobrego producenta, będzie też dobrej jakości i nie zetrze się po paru użyciach. Zestawiając różne kolory i nadruki, daje to naprawdę wiele możliwości wyboru. Do tego takie workoplecaki mogą mieć też inne formy, np. worków marynarskich. 

Kosmetyczki

Kolejnym funkcjonalnym gadżetem reklamowym są kosmetyczki bawełniane. Świetnie nadają się do przechowywania przede wszystkim kosmetyków i produktów higienicznych, ale sprawdzą się też w innych sytuacjach. Zwłaszcza dla osób, które noszą duże torby, przyda się to w celach organizacyjnych, np. do trzymania ważniejszych rzeczy w jednym miejscu. Mogą się też okazać przydatne w podróży, np. do przechowywania paszportu, okularów czy kluczy. 

Inne eko-gadżety

Warto pomyśleć też o przedmiotach, które klienci będą mogli wykorzystywać w inny sposób. Będzie to na przykład podpórka na telefon wykonana z tworzyw wykonanych z recyklingu. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ duża szansa, że taką podpórkę klient weźmie ze sobą do pracy i postawi na biurku, gdzie Twoje logo dotrze do innych osób. Dobrym pomysłem są również butelki na wodę lub termosy z wyeksponowanym logo. Możesz też zaprojektować podkładki pod kubki z własnym logo. Oryginalnym i ambitnym pomysłem będzie zaprojektowany zestaw mini gier, który przyda się zwłaszcza w podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *