mężczyzna-planuje-strategię-marketingową

Poprawa wizerunku firmy w sieci – droga do sukcesu.

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Profesjonalny wizerunek firmy w Internecie utrzymywany bez jakichkolwiek problemów to marzenie wielu przedsiębiorców. W dobie wszechdostępnego Internetu i rosnącej konkurencji oraz wymogów ze strony klientów bardzo trudno jest uniknąć czarnego PR pod postacią hejtu.

Poprawa wizerunku firmy w Internecie pojawia się jako jeden z stałych elementów biznesowej rzeczywistości. Jak ją przeprowadzić korzystając z dostępnych możliwości? Czy warto postawić na usuwanie negatywnych opinii w Internecie? Kiedy powinna pomagać w kreowaniu wizerunku agencja pr? Co zrobić, gdy Twoją firmę spotyka zniesławienie w Internecie? Garść porad znajdziesz poniżej.


biznesmani-ustalają-strategię-wraz-z-agencją-PR-na-spotkaniu-w-biurze

Czyszczenie Internetu z hejtu – kiedy to must have?

Chwalisz się nowym produktem, usługą lub pracownikiem w sieci. Chcesz, aby dobrze zapoznała się z nim grupa docelowych odbiorców oraz fanów marki. Dbasz o SEO PR pozycjonując informacje o nowościach.

Myślisz, że Twój PR w Internecie na zawsze idealny, dzięki czemu wizerunek firmy w Internecie w żaden sposób nie może być zagrożony. MYLISZ SIĘ. Zderzenie z hejtem, negatywnymi opiniami, komentarzami naruszającymi granice przyjętych norm zachowania w sieci może nastąpić w najmniej spodziewanym momencie.

Zniesławienie w Internecie przychodzi nagle i najgorsze na co możesz się wtedy zdecydować to brak jakiejkolwiek reakcji. Dopóki hejt jest racjonalny i odnosi się do kwestii, które rzeczywiście mogły zostać zaniedbane np. źle zapakowana przesyłka, niemiła obsługa, brak składników w zakupionym daniu itp. możesz wchodzić w interakcje stosując się do zasad pięciu P (przeprosić, przeciwdziałać, powetować, poprawić się).

Natomiast, gdy hejt zaczyna mieć znamiona oszczerstw, jest pełen wulgaryzmów i mija się z prawą zacznij się zastanawiać, czy nie lepsze okazałoby się w tej sytuacji usuniecie danych firmy z Internetu, które były wymieniane w publikowanych komentarzach/opiniach hejtera. Takie rozwiązanie może pozytywnie przełożyć się na seo wizerunkowe, co oznacza że miejsce będzie miała również znacząca poprawa wizerunku firmy.


Postaw na wsparcie – poprawa wizerunku firmy będzie efektywniejsza

Warto usuwanie negatywnych opinii w Internecie zlecać podmiotom, które na co dzień się w tym specjalizują. Przemawia za tym kilka powodów. Przede wszystkim agencja pr doskonale wie w jaki sposób dokładnie monitorować sieć. Ma do tego odpowiednie narzędzia i współpracuje z osobami posiadającymi niezbędne kwalifikacje.

Nieważne, czy hejt pojawi się na branżowym serwisie czy w Google moja firma usuwanie opinii okaże się niezbędne. Specjaliści poradzą sobie w każdej sytuacji.  Profesjonalna agencja pr będzie wiedziała kiedy konieczne będzie dokładne czyszczenie Internetu, a kiedy warto spróbować przemówić hejterowi do rozsądku. Dzięki takiej współpracy poprawa wizerunku firmy stanie się łatwiejsza i nie będzie jej więcej groziło zniesławienie firmy w Internecie.

Dzięki ich umiejętnością szybko zyskasz nowych klientów, co z pewnością przełoży się na rosnące zyski. Mając wsparcie agencji pr szybciej wyróżnisz się na tle konkurencji, a ochrona dóbr osobistych właściciela firmy nigdy nie stanie pod znakiem zapytania.

Obecnie liczne agencje PR oferują swoje usługi. Wpisując w wyszukiwarkę Google hasło: agencja pr Warszawa, znajdziesz ich sporo. Niestety nie wszystkie oferują wysoki poziom usług zapewniających profesjonalny wizerunek firmy w Internecie.

My polecamy tylko jedną, sprawdzoną agencje pr – Warszaw Media House. Tutaj każdy klient jest traktowany indywidualnie. Zespół ekspertów pochyla się nad każdym briefem opracowując niebanalną strategię walki z czarnym PR, marketingu szeptanego, moderowania treści i monitoringu sieci. Wszystko po to, aby odnieść PR-owy sukces. Korzystając z usług Warsaw Media House wybierasz agencje PR, która przez 7 dni w tygodniu 24 h będzie czuwała nad Twoim profesjonalnym wizerunkiem.

Nigdzie nie znajdziesz zespołu, jaki angażuje się tak bardzo w podejmowane działania jak WMH.

Przykład? Agencja pr wykreowała w ciągu kilku lat szereg marek z branży edukacyjnej, finansowej, medycznej i wielu innych. Profesjonalizm na wysokim poziomie jest oferowany w przystępnych cenach. Tutaj walka z hejtem oznacza stawkę od 600 zł netto, wiesz za co płacisz i masz pewność, że podejmowane działania zostają przekłute w biznesowy sukces.


O autorze:

Piotr Sulewski, Prezes Zarządu Warsaw Media House sp. z o.o. sp.k. Absolwent Uczelni Łazarskiego na kierunku Zarządzanie projektami, gdzie zdobył również tytuł MBA (Master of Business Administration). Obecnie studiuje analizy marketingowe w Akademii Leona Koźmińskiego. Jest doświadczonym praktykiem biznesu – zarządza i koordynuje pracą Spółki. Specjalizuje się w analizie danych i reklamie online. Wierzy, że największą wartością firmy są ludzie dlatego docenia osoby z pasją, które wykazują inicjatywę i zaangażowanie. Zaprasza do swojej sieci zawodowej na Linkedin.

Warsaw Media House sp. z o.o. sp.k, ul. Wrzesińska 12 lok 1, 03-713 Warszawa (Port Praski).
LinkedIn, Facebook, Instagram

Dodaj komentarz