pleksi w kuchni

Płyta plexi na wymiar – czy warto ją wykorzystać?

Artykuł zaktualizowany 2 sierpnia 2023


Szkło akrylowe jest szerzej rozpoznawalne jako plexi lub plexiglas. Jest wykorzystywane jako dodatek i uzupełnienie aranżacji nowoczesnych wnętrz mieszkań i domów. Płyty plexi niezwykle łatwo można przycinać i formować. Dzięki temu stają się elastycznym materiał do wykorzystania w każdej części naszego domu.


Pleksi do kuchni – doskonałe rozwiązanie

Szkło akrylowe doskonale sprawdza się w warunkach kuchennych. Najczęściej wykłada się nim ścianę nad blatem kuchennym, gdyż można je błyskawicznie wyczyścić z zabrudzeń i co najważniejsze – nie chłonie wilgoci, gdyż materiał nie posiada porów.

Jeżeli wybierzecie przezroczystą płytę, będziecie mogli dodatkowo wyłożyć ją ciekawą, niemal dowolnie wybraną tapetą. Całość możecie podświetlić np. taśmą LED, która doda nowoczesnej stylistyki całej aranżacji.

Jednym zdaniem, jeżeli cenicie sobie styl i wygodę użytkowania, wybierzecie płytę pleksi do kuchni!


Pleksi w łazience – wygoda i higiena

Czy jedyną możliwością wykończenia łazienki są kafelki? Otóż nie! Łazienka to nie tylko miejsce służące do mycia. Jednocześnie musimy czuć się w niej komfortowo i w dobrym nastroju. Szkło akrylowe to ciekawa alternatywa, która przełamie standardowe, łazienkowe aranżacje i dodatkowo uodporni ściany na działanie wody.

Możemy wybrać różne opcje do naszej łazienki:

  • Pleksi biała w łazience zapewni wrażenie nieskazitelnej czystości i higieny, które są bardzo istotne w trakcie codziennych rytuałów kosmetycznych.
  • Szkło akrylowe z tapetą, które nada wnętrzu łazienki indywidualnego charakteru.

Zakres wyboru kolorów, kształtów i możliwości jest praktycznie nieograniczony. Pleksi jest materiałem tak wdzięcznym, że podda się naszej woli i sprawdzi, niezależnie od pomysłu na aranżację.


Pleksi na balkon – nie tylko bezpieczeństwo

Zarówno w budownictwie jak i we wnętrzach mieszkań, pleksiglas pojawia się jako dekoracja. Najczęściej używany jest we wnętrzach budynków. Dlaczego nie wykorzystać go na zewnątrz?

Pleksi na balkon jest przycinana do odpowiedniej wielkości, żeby móc ją zamocować na zewnętrznej balustradzie. Stosuje się ją, gdyż jest odporna na działania warunków atmosferycznych i korozję. Na balkony najczęściej używa się pleksi przydymionej lub mlecznej, które skutecznie osłaniają nas przed wzrokiem sąsiadów. Równie często stosowana jest przy zadaszeniach balkonów czy budowaniu tarasów czy altan.

Zastosowanie przezroczystej pleksi na balkonie zapewni nam dużo światła, z kolei pleksi satynowa wpłynie na zredukowanie jego ilości. Ilość światła jest uzależniona od położenia mieszkania. Zanim zdecydujecie się na zakup konkretnej pleksi, zbadajcie naświetlenie balkonu i mieszkania.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *