owoce do pracy

Owocowy dodatek dla pracowników – sprawdź, dlaczego warto!

Artykuł zaktualizowany 17 lipca 2022


Chcąc zbudować solidny, trwały zespół pracowników, należy dzisiaj postawić na coś więcej niż atrakcyjne wynagrodzenie. Sama pensja to bowiem zbyt mało, aby przyciągnąć, a następnie utrzymać personel. Tym, czego oczekuje coraz więcej osób są dodatki pozapłacowe, czyli popularne benefity. Ich wybór jest ogromny, co sprawia, że każda firma może znaleźć te wpisujące się w potrzeby pracowników i posiadane możliwości finansowe. Na uwagę z całą pewnością zasługują owoce, które warto wprowadzić do biura. Obecnie jest to jeden z bardziej popularnych benefitów, który sprawdza się naprawdę świetnie, przynosząc szereg korzyści.


Czy owocowy dodatek dla pracowników motywuje do pracy?

Mówiąc o benefitach – w tym również tych w postaci owoców – należy pamiętać, że jest to jeden ze skuteczniejszych czynników motywujących. Specjaliści wskazują, że pracownicy korzystający z benefitów czują się zobowiązani do tego, aby pracować wydajniej i sprawniej. Zwracają większą uwagę na to, co robią, co przekłada się na zdecydowanie lepsze efekty pracy. Oznacza to, że wydatki poniesione na zapewnienie benefitów naprawdę się opłacają. Po więcej informacji zapraszamy na https://takeafruit.pl/.

Czy benefit w postaci owoców ogranicza absencję pracowników?

Decydując się na prowadzenie owoców do firmy, warto pamiętać, że jest to jeden z tych benefitów, które korzystnie wpływają na zdrowie personelu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że owoce to doskonałe źródło witamin i minerałów niezbędnych do tego, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Dzięki nim układ odpornościowy jest wydajny, co sprawia, że skuteczniej chroni przed infekcjami. W efekcie pracownicy zdecydowanie mniej chorują, co oznacza również mniejszą absencję w pracy. Jest to kolejna korzyść dla firmy. Eliminuje bowiem konieczność organizacji pracy wówczas, gdy ktoś z personelu jest nieobecny.

Czy dzięki benefitom tworzy się stały, zgrany zespół?

Tym, na czym zależy większości pracodawców jest stały zespół, który zmienia się możliwie jak najrzadziej. Okazuje się jednak, że samo wynagrodzenie to dziś zdecydowanie za mało, aby zatrzymać pracownika w firmie. Liczą się również dodatki pozapłacowe. Owoce idealnie wpisują się w ten trend. Decydując się na ich wprowadzenie do firmy, zwiększa się swoje szanse na zbudowanie trwałego zespołu, który naprawdę się zgra, co przełoży się na efektywność pracy.

Jakie owoce wybrać?

Jeśli chodzi o dodatki pozapłacowe w postaci owoców, to warto pamiętać, że do wyboru są różne zestawy. Można postawić na klasyczne jabłka, które lubi praktycznie każdy z nas. Wielu pracodawców decyduje się na zestawy mieszane składające się z różnych owoców. W grę wchodzą zarówno owoce sezonowe, jak i cytrusowe. Wspomniane jabłka, pomarańcze, banany, winogron to tylko niewielki wycinek tego, co można zaoferować pracownikom w ramach benefitów pozapłacowych. Decydując się na nie, warto postawić na renomowanego dostawcę, który zadba o to, aby do firmy trafiły świeże owoce najwyższej jakości. Tylko bowiem wówczas taki dodatek pozapłacowy się sprawdzi, przynosząc oczekiwane korzyści.

Dodaj komentarz