niezdrowe jedzenie

Zrzucamy zbędne kilogramy szybko i bez efektu jojo. Top 5 rad dla osób mających problem z utrzymaniem restrykcyjnej diety

Artykuł zaktualizowany 25 czerwca 2020


Bądźmy szczerzy, utrzymanie szczupłej i zgrabnej sylwetki nie jest łatwe, ale na szczęście jest możliwe i to bez restrykcyjnej diety, czyli głodówki. Jeżeli nie wiecie jak tego dokonać, to koniecznie przeczytajcie 5 naszych rad, dzięki którym będziecie mogli pochwalić się nienagannym ciałem.


Rada nr 1: nie objadaj się

Niektóre osoby chcąc za wszelką cenę zrzucić zbędne kilogramy podejmowały głupie decyzję, choćby taką, aby wysłać SMS, gdzie w wiadomości zwrotnej miały otrzymać radę, dzięki której na pewno schudną. Rada zazwyczaj brzmiała: jedz mniej. Oczywiście jest to słuszna rada, ale po co za nią płacić? My przedstawimy aż 5 rad i to za darmo. Zatem, aby schudnąć czy utrzymać odpowiednią wagę trzeba odpowiednio się odżywiać. W przypadku diety redukcyjnej należy zmniejszyć też ilość spożywanego jedzenia, ale nie można się głodzić. W tym przypadku warto jeść przynajmniej 5 posiłków dziennie, ale lekkostrawnych i zdrowych. Zatem jedzenie typu fast food odpada, podobnie jak spożywanie napojów gazowanych, które zwyczajnie tuczą.

Rada nr 2: postaw na rower

rower miejski

Jazda na rowerze jest przyjemnością. Pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, zarówno te fizyczne, jak i psychiczne. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozpocząć tę aktywność, tym bardziej że umiejętności jazdy na rowerze się nie zapomina. Jeżeli nie macie jednośladu, to wystarczy tylko znaleźć odpowiedni sklep rowerowy i swój „dwukołowiec” możecie zakupić nawet poniżej 1000 złotych. Czas oczywiście przejść do konkretów, a więc w ciągu godziny jazdy na rowerze możecie spalić aż 500 kalorii, zatem naprawdę sporo. Pamiętajcie, że trening najlepiej rozpocząć od krótkich tras, a następnie je sukcesywnie wydłużać. Zawsze też możecie umawiać się ze znajomymi na wycieczki, dzięki temu spalicie jeszcze więcej kalorii.

Rada nr 3: pij dużo…wody

Chcąc utrzymać smukłą sylwetkę należy dużo pić, oczywiście wody. Najlepiej około 2 litrów dziennie. Natomiast bezwzględnie trzeba zrezygnować z napojów procentowych, które są kaloryczne, a dodatkowo spowalniają metabolizm, a więc nawet jeżeli będziecie jeść mniej to i tak nie schudniecie. Warto także pić soki, najlepiej te naturalne i 100%, bez dodatku słodzików czy cukru. Tutaj koniecznie pamiętajcie, aby czytać etykiety, a więc sokom tłoczonym mówimy tak, a tym z koncentratu stanowczo mówimy nie. Zawsze też możecie samodzielnie przygotowywać soki czy też smoothie, które sprawdzi się zarówno jako deser, ale także drugie śniadanie czy przekąska.

Rada nr 4: jedzenie fit, z obniżoną zawartością kalorii często jest niezdrowe

salatka

Wiele osób sądzi, że kupując produkty fit czy też takie o obniżonej kaloryczności może szybko schudnąć i bez wysiłku. Niestety nie jest to prawda, a jedzenie takich produktów może być bardzo szkodliwe. A więc pamiętajcie, że producenci często zamiast cukru stosują inne substancje np. słodziki typu aspartam, który jest rakotwórczy. Nie oznacza to wcale, że można pić tłuste mleko, jednak zamiast wybierać te z 0 zawartością tłuszczu, można postawić na 1,5%, które jest zdecydowanie zdrowsze.

Rada nr 5: nie kupuj tabletek na odchudzanie

Tabletki na odchudzanie są szkodliwe, często mają tylko działanie przeczyszczające, a więc nawet jeżeli Wasza waga pokazuje mniej, to nie znaczy, że schudliście, lecz Wasz organizm nie jest odpowiednio nawodniony. Swoją drogą jeśli przyśpiesza się pracę jelit substancje odżywcze mogą się nie przyswajać, co ma także destrukcyjny wpływ na organizm. Nie musimy chyba przypominać o kupowaniu „cud” tabletek z sieci, które mogą powodować nawet śmierć, a dokładnie „spalenie” od środka. Większość z nas pamięta sprawę dziewczyny, który zmarła po zażyciu tych „cudownych tabletek”. Dlatego też pamiętajcie, że aby schudnąć trzeba o siebie zadbać, a więc podstawą jest dieta (nie głodówka) oraz ruch, czyli aktywność fizyczna.

Mamy dla Was jeszcze jedną radę, a mianowicie nie objadajcie się przez snem. Najlepiej ostatni posiłek spożyć około 2 godziny przed zaśnięciem, ale nie później niż o 22. Jeżeli nie macie też czasu na zdrowe gotowanie, to zawsze możecie postawić na fit catering, który wcale nie jest taki drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *