obrączka

Jakie obrączki można nosić na co dzień?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Obrączki srebrne jak i złote w pierwszym momencie kojarzą się tylko z jednym – ze ślubem. Czy można nosić je na co dzień? 

Okazuje się, że tak! Każdą codzienną czy wieczorową kreacją doskonale dopełniają dobrane dodatki. Postać ich może być różna, od naszyjników i kolczyków aż do obrączek. Dzisiaj zaprezentujemy Wam kilka ciekawych modeli obrączek na każdą okazję, którymi zaskoczysz swoich znajomych. Obrączki do noszenia na co dzień można również znaleźć w ofercie znanych projektantów którzy tworzą własną, autorską biżuterię.


Obrączki srebrne jako biżuteria na co dzień

Unikalna srebrna biżuteria jest doskonałym w swej prostocie, nienachalnym dodatkiem. Uzupełni niemal każdą stylizację, przyciąga uwagę i nadaje właścicielce własny, niepowtarzalny styl.  Biżuteria srebrna wysokiej jakości charakteryzuje się przede wszystkim materiałami z najwyższej półki i wykonaniem z jubilerską precyzją. Do jej produkcji najczęściej używane jest srebro próby 925. Jeżeli nie jesteś pewna jakości stopu lub natłoczony numer jest podejrzany, możesz sprawdzić jej prawdziwość w Głównym Urzędzie Miar.

Również konserwacja rodem odgrywa ważną rolę w finalnym wyglądzie biżuterii. Zabieg zwany rodowaniem polega na zanurzeniu biżuterii w kąpieli która zawiera fosforan lub siarczan rodu. Następnie poddaje się ją działaniu prądu elektrycznego, który powoduje osadzenie się na cienkiej warstwy rodu. Zwiększa ona twardość, wytrzymałość wszelkich produktów jubilerskich i dodatkowo dodaje im charakterystycznego połysku. Zapobiega również jego czernieniu.  Dzięki takiej praktyce nasza biżuteria jest zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi i częściowo przed tymi chemicznymi.

Zalecamy jednak ostrożność, wszelką biżuterię należy zdejmować z dłoni w trakcie codziennych prac domowych. Pozwoli to na zwiększenie ich żywotności i pozwoli zachować jej blask na wiele lat.

 

 

obrączka srebrna


Pozłacane obrączki jako uzupełnienie wieczorowej kreacji

Szukacie eleganckiej biżuterii na wieczorne wyjście do restauracji z ukochanym? Złota lub pozłacana biżuteria doda Wam blasku i szlachetności, która na pewno zwróci jego uwagę. Dzięki charakterystycznemu połyskowi, delikatny łańcuszek i subtelna obrączka będą doskonale podkreślać i kontrastować z ciemniejszymi, wieczorowymi kreacjami.

Czy wypada nosić złotą biżuterię na co dzień? Oczywiście, że tak! Należy jednak robić to z rozwagą i dobrać odpowiednio subtelne złote dodatki, które nie będą dominować nad codziennym, roboczym casualem.

Proces konserwacji przebiega jednakowo jak w przypadku biżuterii srebrnej i pozwala na zachowanie właściwości złota przez długi czas. Ponownej konserwacji i oczyszczania biżuterii można dokonać w domu, jednak zaleca się pozostawieniu tego profesjonalnemu jubilerowi, który zadba o Wasze skarby.

 

obrączka złota


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *