nauka języka włoskiego

Język włoski – czy można się go szybko nauczyć?

Artykuł zaktualizowany 4 lutego 2021


Język angielski z pewnością wiedzie prym pośród najczęściej wybieranych kursów w szkołach językowych. Okazuje się jednak, że na popularności zyskują także francuski, hiszpański i włoski. Ten ostatni jest wybierany ze względu na sporą przydatność i łatwość w nauce.


Podstawy włoskiego

Przyswojenie podstawowych zwrotów w języku włoskim nie powinno nikomu sprawić większych problemów. Również kolejne poziomy są dość proste. W przeciwieństwie, na przykład do języka angielskiego, we włoskim nie znajdziemy wielu zasad gramatycznych. Sama wymowa na początku może wydawać nam się nieco trudno, ale wszystko zmieni się gdy zaczniemy oswajać się z tym językiem.


Międzynarodowa kariera i wymarzone podróże

Każdy, kto o niej marzy wie, że znajomość języków obcych jest konieczna. Pracodawcy najczęściej stawiają na angielski, ale coraz więcej firm wymaga także umiejętności posługiwania się drugim językiem nieojczystym. Nawet w naszym kraju możemy znaleźć kilkadziesiąt włoskich firm, które z pewnością docenią naszą znajomość tego języka Również wyjazd zagranice nie powinien sprawić nam żadnych problemów. Osoby, które marzą o poznaniu najważniejszych dzieł europejskiej sztuki i literatury także powinny nauczyć się włoskiego. Dzięki temu przeczytanie ulubionego dzieła w oryginalnej wersji będzie banalnie proste.


Jak się uczyć włoskiego?

W zależności od tego kiedy rozpoczynamy swoją przygodę z językiem włoskim, warto dobrać odpowiedni kurs. Włoski w Warszawie jest bardzo popularny, dlatego wiele szkół językowych posiada go w swojej ofercie. Na Lincoln.edu.pl znajdziemy bogatą ofertę zajęć, dostosowanych do naszego poziomu zaawansowania. Należy również pamiętać o regularności powtórek poza lekcjami. Świetną metodą nauki mogą być kolorowe fiszki, które pomogą nam utrwalić poznany materiał. Dodatkowo możemy na przykład słuchać włoskich piosenek.

Lekcje włoskiego są bardzo przyszłościowe. Jeśli zastanawiamy się nad nauką prostego języka obcego powinniśmy wybrać właśnie ten. Wbrew pozorom będzie on bardzo przydatny nie tylko w czasie podróży do Włoch, ale także w pracy.


 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *